Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő tartóknak milyen kutyát...

Kezdő tartóknak milyen kutyát ajánlotok, ami úgymond kedves jellemmel van megáldva, nem heves vérmérsékletű, és nyugodtabb?

Figyelt kérdés

Gyerekek miatt is szeretnénk kutyát,nagy kertes házban élünk,nagy területtel.

Én sokat dolgozok,hogy ne kifli legyen az asztalon kenyér körettel,és a srácok is mindig kutyabolondok voltak.Egy társ nekik,kissé házörző is lenne,de teljes mértékben a felelősség vállalásra ösztönözném őket vele,hisz így is csak akkor kapják a zsebpénzüket meg ha a rájuk eső házimunkát elvégzik ,tehát maguk után a fürdő nem csatatér,a saját szobájukat takarítják és ilyesmik.

A kutyát szeretnék,én is szeretem a kutyákat,de ez az ő feladatuk lenne főleg,amint meglátom,hogy hanyagolják,akkor jön a felelősség része,hiszen zsebpénz ,otthonról elengedés stb...Én gondoznám akkor is.

De mindenképpen kezdőknek is ajánlott kutyát szeretnék,akik úgymond híresen kedves jellemmel rendelkeznek,az nem baj,ha mozgásigényesek,csak azért nyugodtabb jellemük legyen,ne az hogy nonstop ugrál ,egyebek.

Illetve azért tűrjön is,és ne egyből vad legyen vagy ilyemsi.

Mozgás igény nekem nem gond,én reggel futással kezdek,tud velem jönni,este szintén,nyáron szeretek minden nap munka utána egy jót csobbanni a helyi szabadstrandon ,az sem akadás,nyugodtan futkozhat.

Golden retriverre gondoltam esetleg a (nem tudom jelenleg milyen fajta ,olyan mint a lassie-ben lévő) juhászkutya (talán sheatlandi vagy skót?)


2017. máj. 16. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Golden retriever megfelelő, de csak jó tenyésztőtől szabad venni (nem jófogásról és hasonló helyekről). Skót juhászkutya is jó lehet ("Lassie"), de itt kalkuláld bele, hogy a bundája ápolása nagyon sok időt és energiát igényel.

A kutyát viszont, főleg míg kölyök, alapvetően neked kell majd nevelned, nem hagyhatod teljesen a gyerekekre. Az oké, hogy segítsenek az ellátásában, de a kutya a gyerekeket inkább játszótársnak fogja venni, és nem várható, hogy szót fog fogadni nekik. Ha már felnőtt, és engedelmesre van nevelve, akkor igen, de ennek az állapotnak az elérése a te feladatot lesz.

Egyik fajta sem alkalmas házőrzésre, de amelyik meg arra való, azt kezdőként gyerekek mellé nem ajánlanám. Tehát ha a házőrzés nem cél, akkor jó a golden vagy a labrador, ill. ha a bundája ápolása belefér, akkor a skót juhász is.

2017. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nejem unokahugának palija kiképző.

Oda vinném kapásból természetesen.

2017. máj. 16. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Golden és a skót juhász is jó választás. A shetlandi picike kutya.

Tenyésztőtől vegyetek, törzskönyvvel, szerződéssel.

2017. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

King charles spániel.



Amiket semmiképp ne szerezz be: terriert vagy bull típusú fajtát, egyik sem kezdőknek való. Ezek keverékét meg aztán főleg ne. :D

2017. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keverék. Fölösleges fajtatisztára menni. Általában betegesebbek és szeretetben, kedvességben ugyanannyit adhat minden kutya.
2017. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Skót juhász, jó tenyésztőtől.
2017. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!