Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszom a folytótól elkezdett...

Kuvaszom a folytótól elkezdett köhögni, fáj a torka, nehezen nyel, kb mennyi idő mire meggyógyul?

Figyelt kérdés
Fáj neki a torka, lassan eszik, köhög, napközben nagyokat nyeldekel, hámmal tudom sétáltatni, semmi baja, de akár ha a folytót akár ha a sima nyakörvet ráteszem azonnal köhögni kezd, meg öklendezni, látszik hogy fáj neki, szerintetek mennyi idő mire meggyógyul, és mit kaphatna, ami gyorsítja a gyógyulását?

2017. jún. 5. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Valamit összeszedett a folyóból, vagy megfázott. Én elvinném állatorvoshoz.
2017. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Állatorvos mit mondott?
2017. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Állatorvos szerint pihentessük egy ideig, és ne sétáljon nyakörvvel, csak hámmal. De nem ajánlott semmilyen gyógyszert a köhögés ellen, és azt sem mondta mennyi ideig nem viselhet nyakörvet a kutya.
2017. jún. 5. 16:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy az első két válaszoló értette félre vagy én, de ha jól értelmezem a foJtó nyakörvtől fáj a nyaka ugye? Nem a foLYótól? Nem te írtad ki ugyanezt a típusú kérdést hogy szomorú a kutya amióta használjátok a kutyasuliban a fojtónyakörvet?


Még mindig ugyanaz a tanácsom, ha a kutya így reagál rá ne használjátok, amíg meg meggyógyul addig hámmal sétáltassátok.

2017. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én értettem félre a kérdést, bocsánat.
2017. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szakszerűen hasznaljatok? Es ha a kutyus ilyen tüneteket produkál inkabb hanyagoljatok.
2017. jún. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van olyan kutya, amelyiknek nem veló a folytó, attól függetlenül, hogy a fajtatársának meg bevállt...
2017. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy használod a nyakörvet? Hogy néz ki a sétátok? Miért javasolta ezt az oktató?

Ilyen akkor szokott előfordulni, amikor engedi a gazda, hogy húzzon benne a kutya. Ha normálisan használják a fojtót, akkor nem jelentkezhet ilyen probléma.

2017. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Miért kezdtétek el használni? Biztos tudok rá olyan megoldást mondani, amihez nem kell ilyen kínzó... bocsánat, kiképzőeszközöket használni. Gondolom a másik kuvaszos kérdés is a tiéd akkor (mitől viselkedik furán).

Amúgy meg csak időt tudsz adni neki (na meg kidobod a fojtót), meg olyan ételeket, amiket könnyen nyel. Ha lenne valami, az állatorvos biztos megemlítette volna. Ha meg rá se kérdeztél, akkor tegyél úgy. Ha mást nem, talán fájdalomcsillapítót tud adni.

Amúgy meg minden, amit a kutya nyakára teszel árthat a nyaki képleteknek. Ezért nem ajánlják erősen húzó kutyáknál. Ezek után, tekintve, hogy a fojtónak azért fojtó a neve, mert fojtja a kutyát, elég egyértelmű, hogy az ártott valamit. Inkább használjatok hámot, haltit (rendesen kondicionálva) és jutalomfalatot. Amerikában a még elvakult dominácik (balanced trainerek), akik előszeretettel használnak szögeset, elektromos nyakörvet, sem ajánlják a fojtót. Nem tudom itthon miért ekkora divat. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a szögeset meg elkezdte a nép befelé fordítva használni (horror, nem erre lett kitalálva).

Abba itt már annyira nem is nagyon akarok belemenni, hogy a pozitív büntetésen alapuló eszközök/módszerek miért tudnak még pluszban károsak lenni (és nem csak fizikailag).

2017. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem ajánlják erősen húzó kutyáknál... Basszus, ilyenkor jön a képbe az, hogy talán rendesen használni kéne, nem csak rátenni és várni a csodát. Halti, jutalomfalat és hám egy kuvasznak... Láttál te már kuvaszt? Nem kevered véletlenül a havanese-vel?

Azzal egyetértek, hogy sürgősen más suli kéne, különösen, ha az előző kuvaszos kérdés is a tiéd, mert ez nem kiképzés, ez állatkínzás.

2017. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!