Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 60kg-os Bordeauxi dog-unk...

60kg-os Bordeauxi dog-unk olyan, mint egy pólyás baba. Miért?

Figyelt kérdés
20fok felett meg akar fulladni a hőségtől,esőben fázik,folyton bújik,hogy simogassuk... Van így ezzel más is? 1.5 éves. Ez már mindig így marad?
2010. máj. 18. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is bordeaux-i dogunk van. Valóban ilyen,de ez az ő bája. ettől olyan imádnivaló. Egy hatamas medve óriási szívvel. Neked ez nem tetszik, hogy ő ilyen?
2010. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Imádjuk,jókat nevetünk rajta,de azért egy kicsit abszurd,hogy ekkora nagy termet ilyen kis pisis.:))))
2010. máj. 18. 09:15
 3/14 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy ha meg kellene védeni téged, akkor bátran megtenné. Amúgy a miénk jól hajt, nem tűri az idegenekt a háznál.

Esetleg tudnál képet küldeni, kíváncsi lettem rá.

a miénk a cicákkal alszik.

2010. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogyan kell képet csatolni!:(

Tiétek mennyi idős?

2010. máj. 18. 09:39
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak megsérteni de talán kevésbé kellett volna a divat és a természetellenesség után menni. :) Mit gondolsz magától miért nem alakul ki ilyen küllemű állat? Mert magában nem életképes... Az ami neked cuki, hogy nagydarab, kis ráncos kéne van stb az neki kb semmire nem jó csak rosz...
2010. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

A 14,24-est kérdezném, hogy miért is divatkutya???

Hiszen nem egy agyontenyésztett, genetikailag manipulált kutyáról beszélünk, hanem egy ősi fajtáról.


A Bordeaux-i dog egy a legősibb francia fajták közül. Nagyobb állatok, például vadkan vadászatra, harcra, házak és jószág őrzésére illetve hentesek mellett használták őket. Különböző típusok voltak: a Toulouse-i, a Paris-i és Bordeaux-i típus, mely a jelenlegi dogue-ok őse. A Dogue de Bordeaux nagyon izmos, erős kutya, összmegjelenése harmonikus. Köpcös, atlétikus, impozáns, tiszteletet parancsoló. Ősi harci kutyaként, a Dogue de Bordeaux kiváló őrzőkutya, feladatát bátran, de nem agresszíven látja el.

2010. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, de az életembe fogadnék, hogy az a kutya aki az őse volt nem így nézett ki mint most. :) Manapság miért nem csinálnak vele semmi, kutyás sport stb? Mert már nem lehet. Ha néznéd a fajták régebbi alakját, meglepően mások voltak mint most, noha már akkor is ez volt a nevük...

Hogy miért divat kutya? Hát nézd meg az embereket! Csak az extra jó nekik. Az a cuki, ami extra mini, extra nagy, extra ráncos, vagy extra szőrös vagy csupasz, extra szörcsögős. A természetesre meg azt mondják: "mi ez a kocs, korcskeverék, pitbull, patkány?" stb. Csak tudom mert nekem is ilyen természetes kinézetű és tulajdonságú fajtám van és akkor jönnek és beszólnak a divatos kutyákkal rendelkezők...

2010. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés!!!:)))))))))) Nem tudom miért kell kiragadni egy általad beképzelt részletet.

Imádjuk a kutyánkat.

Előtte pincsi volt,előtte foxi,korcs,stb.

Szóval nem kell ezt túllihegni!

2010. máj. 18. 16:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Jól írja a kérdező!!!

Amúgy előtte nekem is keverékeim voltak, és ugyanúgy szerettem mindet, mint őt. Sőt a szüleimnek mai napik keverék van, de ugyanolyan jó bánásmódban részesül, mint egy fajtatiszta.

a kérdezőnek: Az én kutyusom 9 hónapos volt május elején. Most voltunk vele kiállításon és díjat is nyert. Nagyon okkos, szép és szeretetreméltő kutya.

Ha sikrül, akkor töltök fel képet róla.

A tiédnek van társa? Az enyém cicákkal van körülvéve 6 cicusunk van, de egy társ mindenképpen kellene mellé, hogy ne unatkozzon.


Írj, ha van időd!

szia

2010. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja,igen,a miénknek nincsen törzskönyve. Csak ennyire akarunk vele villogni!:)))

Egy csaj viszont már nem ártana mellé.

Küldjél képet privátba. Úgy már nekem is megy!:)

2010. máj. 18. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!