Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bajban vagyok! Szerintetek a...

Bajban vagyok! Szerintetek a lány vagy a fiú kutyámat ivartalanítsam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szeretném ivartalanítani valamelyik kutyámat.

úgy hallottam, hogy meghíznak utána, igaz ez??


azt is hallottam, hogy a lány kutyánál macerás a műtét...kockázatos??, mennyire fog neki fájni??


Viszont ha a lányt ivartalanítom attól függetlenül fog tüzelni??

mert azt szeretném elkerülni, hogy a fiú kutyám rámásszon...


Várom a válaszokat!

Előre is köszi!


2010. máj. 18. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

A nőstény ivartalanítása sokkal komplikáltabb, és költségesebb is, mert kg-ra mérnek és úgy fizetsz.

A kant kiherélik 10perces beavatkozás és hamarabb fel is épül. asszem az kb. olyan 3000-4000 körül végzik.

2010. máj. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
ja és igen híznak valamennyit de ezt mozgással kompenzálhatod :)
2010. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Jobb lenne ha a szuka kutyád lenne ivartalanítva !

Minimális a hízás esélye , nyugodj meg , a kutyák sokkal nyugodtabbak lesznek , nem kell külön zárnod őket, és nem kell félned hogy felesleges kiskutyák születnek meg !


Igaz hogy a kan kutya ivartalanítása olcsóbb, de nem sokkal , nem mindegy hogy egy Yorkid van , hogy egy Bernáthegyid van!

Ha a kant ivartalaníttatod , attól még a szukádat másik kan is befedezheti ! Előbb a szukát , aztán idővel a kant is kellene !

Nem a szuka nem tüzel ha ivartalanítják !

A kutyusod 2-3 nap és olyan lesz mint a műtét előtt .

2010. máj. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám hallgatsz, akkor mindkettőt ivartalaíttatod. Mit csinálsz ha tüzel a nőstény kutyád, megszökik és vemhesül? Egyébként a kan akkor is rámászik a szukára tüzeléskor, ha ki van herélve. Mamám kan kutyája is ki lett herélve, és előfordul, hogy rámászik a szukára. Tény hogy drágább és komplikáltabb és drágább a szukák műtétje, viszont egy sor betegség és kellemetlenség kialakulásától óvhatod meg a kutyádat (gennyes méhgyulladás, petefészekciszta álvemhesség és annak következtében kialakuló emlőrák stb.) Kan kutyáknál meg azért jó mert higgadtabb lesz nem szökik el és nem csapja el az autó, és nem jelölget mindent. Ha fiatalon ivartalaníttatsz, akkor még kissebb a műtét kockázata, vagy az, hogy elhízzon + hamarabb épül fel. Mennyi idősek a kutyuk?
2010. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Hízni a kajától lehet, műtéttől nem. Nem kell agyon etetni, akkor nem hízik.

Minden műtét kockázatos, a legnagyobb kockázat az altatás benne. Az meg mindkettőnél szükséges.

Ha ivartalanítod, kiveszik a méhét és a petefészkét. Nincs mivel tüzelnie.

Ha a kant ivartalanítod, attól még a szuka meglóghat a tüzeléskor, vagy bemászhat egy kan a kerítésen, ugyanott vagy, ahol a part szakad.

Ha a szukát ivartalanítod, a kan megszökhet ha tüzelő szuka van a környéken.

Mindkettőt kell, de először a szukát sürgősebb.

Lábadozási idő mindkét esetben egyformán két hét. Ha jól csinálják a műtétet, harmadik napon már nincsenek fájdalmai. Addig meg hat a műtétkor kapott fájdalomcsillapító.

2010. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam én is írni, hogy amennyivel drágább a szuka ivartalanítása, annak az összegnek a sokszorosát megspórolod, ha később nem kel félévente nőgyógyászati betegségekkel az állatorvoshoz vinned. Na meg nem szedik szét a kerítésedet a kintről bejutni próbáló kóbor kanok!
2010. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

"ja és igen híznak valamennyit de ezt mozgással kompenzálhatod :)"


Ezt cáfolom. A műtét után oda kell figyelni a kajájára - nem kell neki annyit adni mint előtte, mert a műtét után nem is mozog(hat) annyit. (általában az emberek többsége már itt elcseszi, meg ott h sajnálja a kutyát így folyamatosan jutalomfalattal tömi, meg extra adagokat ad neki "engesztelésként")

Mi a műtét után átálltunk ugyanannak a tápnak a light változatára (így mennyiségben ugyanannyit kaphatott) és fél év alatt fokozatosan tértünk vissza az eredetire.

Egy dekát nem hízott :o) pedig labrador :oP


Ilyen - asszem látszik h nem egy vastag darab

[link]

[link]

2010. máj. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Bocsi rossz a link:

[link]

[link]

2010. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Először a szukát ivartalaníttasd, nem fog tüzelni mert ki veszik a méhét is. A műtét árában nincs akkora eltérés, mind két nemnél súlyra fizetsz (nekem úgy tűnt, hogy az altatószer ami nagyon drága). (itt a környéken az útóbbi időben volt 1 labrador szuka 22.000Ft ill. 1 tacskó kan 16.000Ft ugyanaz az orvos csinálta mindkettőt)
2010. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!