Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes beadni a...

Szerintetek érdemes beadni a kutyankat tűzoltókutyanak?

Figyelt kérdés
Tudom furcsán hangzik de elvileg van olyan hogy tűzoltókutya. Ez azért fordult meg a fejünkben mert apukám tűzoltó és az egyik gyakorlatukon a helyi vasútállomásra mentek ahol talált egy pár hetes kóbor fajtatiszta németjuhászt (az anyját sajnos elütötte egy vonat) és úgy gondolta nem hagyja ott hanem hazahozza úgy sincs semmilyen állat a lakásba. Apum úgy gondolta a szabadidelyében tanítgatja egy kicsit csak nem tudta hogy a kutya úgy fejezi ki a háláját hogy mindenre engedelmeskedik és apu ezt ki is használta sokat tanítgatta fejlesztette mígnem egyszer 5 évesen beleestem a kerti tavunkba ahonnan a kutya húzott ki engem akkor apu elhatározta hogy ezt nem lehet annyiba hagyni és letette a mentőkutya vizsgát. Sokat járt apuval a kutya kisebb gyakorlatokra segített vinni a tömlőt meg ilyenek ha elvittük a tűzoltóságra az első az volt hogy bement az összes irodába és mindenkinek köszönt. Aztán elgondolkodtunk rajta hogy a komolyabb akciókban is tudna nekünk segíteni ne adjuk e be tűzoltó kutyának apu főnöke is örült neki de még nem született végleges döntés. Szerintetek érdemes lenne beiratni tűzoltókutyának (mindenképpen édesapámmal szolgálna semmiképp nem küldenénk budapestre hogy ott segítsen a tűzoltósoknak)?
2017. jún. 6. 00:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez valami komolyabb kiképzés?
2017. jún. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igazából a mentővizsgán átment azt mondták ennyi pont elég de ki tudja😉
2017. jún. 6. 00:16
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha a kutya is élvezi miért ne? Leg
2017. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is ha a kutyának megy és élvezi miért is ne,legalább a mozgásigénye is ki lenne elégítve.
2017. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Keresse meg az édesapád Leczki Saroltát. Ő pontos felvilágosítást tud adni.

[link]

2017. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerintünk élvezné mert bármikor bevisszük a tűzoltóságra alig lehet hazarángatni volt olyan hogy nyitva felejtettük a tűzoltókocsinak az ajtaját amikor az ovisok jöttek kirándulni és a kutya gond nélkül bemászott úgy kelett kiemelni a kocsiból
2017. jún. 6. 12:07
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy "élvezi" az autót, meg az ottlétet. Hivatalos tűzoltásnál használható kutya , az dolgozik. Meg vannak határozva, mire, mikor használják. Hogy miként viselkedik a laktanyában, meg itt-ott, annak nem sok köze van a hivatalos, komoly mentőkutya munkához.
2017. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A kutyád 5 éves korodban mentett meg, most meg az írásod alapján lehetsz vagy 12. Szerintem túl idős már a kutya az aktív szolgálathoz.
2017. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen de mikor megmentett 1 és fél éves volt a kutya és most 7 éves de nem akarnánk erőlterni csak valahogy meg nagyon birja a maratonokat futja az udvarunkon
2017. jún. 6. 17:18
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de egy 7 éves szolgálati kutya már közel jár a nyugdíjhoz. Maximum 2 aktív éve lenne hátra.
2017. jún. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!