Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 16...

Hogyan szoktassam le a 16 hónapos kan németjuhász kutyámat hogy ne egye meg a jószágokat? (liba, csirke, kacsa)

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve teljesen!Ma reggel is anyám arra ébresztett fel hogy "gyorsan menj hátra mert már megölte a 3 nagy libát a kutyád!!!!" Már nem az első alkalom volt hogy ezt csinálta,nem is a második!Párszor már megcsináltam vele hogy odavittem hozzá a halott kislibát is amit persze ő ölt meg és bottal a fejére vertem párszor!De úgy látom ez hasztalan!Mit csináljak már vele??!! Teljesen ki vagyok már idegileg e miatt!Megölni vagy egy lakatlan részen kitenni biztos nem fogom mert nagyon állatpárti vagyok és nagyon szeretem azt a kutyát!Rendesen etetve van,csonterősítő,legjobb kutyaeledelek stb mindent megkap az égvilágon!Tehát nem éhségébe követte el!Már anyám is teljesen ki van idegileg és én is mert nem tudom belőle ezt kinevelni....
2017. jún. 7. 09:32
1 2
 1/18 piriiiii ***** válasza:
92%
Hogyan néz ki a kutya egy napja? Le van fárasztva?
2017. jún. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Állandóan foglalkozok vele!Bármikor ki tud menni a kapun kívül is és tud játszani a többi kutyákkal!Van neki 2 idősebb testvére ami a szomszédé,azok is kanok,de egyik sem nyúl hozzá sosem a jószágokhoz csak az enyém..pont az enyém,pedig nagyon szeretem,2 hónapos volt amikor vettem ,be van oltva stb teljesen jól van etetve, miért nem tud olyan lenni mint a testvére?..
2017. jún. 7. 09:39
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Kutya pórázon, odaviszed a baromfikhoz. Ha csak bambul dicsér. Ha ugrik neki, visszarántod (nem húz belerántasz egy rendeset a pórázba) mondod közbe h nem (akár dühösebben is, h érezze ezt nem lehet) ha folytatja te is! Naponta többször is lehet, kell egy kis idő, hogy tudja ezt nem szabad. Amennyiben nem megy nekik minden esetben dícsérni. Amúgy utólag ne bántsd csak ha tettenéred!
2017. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem miért ölheti meg ,miért nincsenek elkerítve.Kutya egy ragadozó,némelyikbe még él a vadászösztön,nem hiszem hogy ki lehet csak úgy nevelni teljesen belőlük.Nekem is volt ilyen kutyám tudta hogy ezt nem szabad amikor ott voltam nem is bántotta őket,de össze nem mertem volna engedni őket ha nem vagyok ott.
2017. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Am a leírtak alapján nem nagyon van nevelve, lefárasztva a kutyád. Sem fizikálisan, sem agyilag.
2017. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Vannak idősebb testvérei a kutyámnak. A szomszédé. Azokkal szó szerint soha nincs foglalkozva,egyikkel sem és mégsem nyúltak még hozzá soha a jószágokhoz...Én meg biciklizek és mellettem fut több kilómétereket, játszok vele , viszem sétáltatni stb
2017. jún. 7. 09:49
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Unatkozik, nincsenek az ösztönei megfelelően kezelve, kihasználva, keretek közé terelve.

Legcélszerűbb lenne első körben elzárni a kutyát és a jószágokat, hogy ne legyen lehetősége megölni őket. A bottal fejére verés természetesen nem használ, és nem is szabad ilyet csinálni :( Büntetni eleve csak tetten éréskor érdemes, tehát abban a pillanatban, amikor el akarja kapni vagy elkapja a baromfit. De ekkor sem bottal verni, pláne fejbe!

Baromfit elzárni, kutyát elkezdeni nevelni. A német juhász munkakutya, le kell kötni az agyi és fizikai energiáit is. Képzésre, tréningre járni vele, napi nagy sétákat, kirándulásokat tenni.

2017. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom! Bottal fejbe verni?... mi lenne, ha nem "szeretnéd"?

16 hónapos a kutyád, még majdnem kölyök, játszik a baromfival, kergeti, nyomkodja, azok meg nem bírják a kiképzést és feldobják a bakancsot.

Egyébként hogy tud hozzáférni a baromfikhoz?

Azoknak még a tanyákon is elkerített udvaruk van, hogy ne szarjanak össze mindent.

Csináljatok rendes kerítést, a kutyádat meg ne nyomorítsd meg, nagy valószínűséggel magától is abbahagyja ahogy felnőtt lesz, ... vagy nem, de a ti dolgotok vigyázni a baromfira.

Mellesleg több kilométert futtatni bicikli mellett, különösen ilyen meleg, párás napokon egyenesen állatkínzás!

Nem ártana, ha olvasgatnál a német juhászról, a helyes bánásmódról, a tartási feltételekről, nem csak a vakvilágba tartanál kutyát, akkor kölcsönösen örömötöket lelnétek egymásban.

2017. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 piriiiii ***** válasza:
59%

Azért állítkínzásnak nem nevezném, hacsak nem úgy, ha a kutya nincs hozzászokva és nem fokozatosan jut el a 10 km futáshoz, hanem elsőre ennyit kell futnia és mondjuk délben, a tűző napon, az égető betonon. Na az állatkínzás.

Btw azzal egyet kell értenem, hogy a lefárasztásnak nem ez a legjobb módja. Akkor már inkább kihalt, árnyékos földúton, póráz nélkül. Én legalábbis szívesebben viszem így az én kutyámat, de az engedelmes és megbízható is.

Az ilyen helyzeteknél érdemes a kutyaiskolán gondolkodni.

Ha megadod neki a csonterősítőt meg a minőségi kutyakaját, akkor költs a nevelésére is. És úgy legalább Te is megértesz dolgokat.

2017. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

"Bármikor ki tud menni a kapun kívül is és tud játszani a többi kutyákkal!"


Na ebből is lesznek problémák, nem is kevés!

Abban a pillanatban, amikor megint eljön a tüzelési időszak a nőstényeknél, megindul a harc a hímeknél, de még így is előfordulhat a falkavezérségért és olyan sérüléseket szerezhet, vagy okozhat a kutyád, ami végzetes lehet.

Ne haragudj, de milyen körülmények közt éltek ti?

A kutya felügyelet nélkül ki tud menni az utcára és ez szerinted így rendben is van, a baromfik nincsenek elkerítve ...

Mi lesz, ha egy félősebb emberrel találkozik, aki csapkod feléje, erre a te bottal fejbe vert kutyád megtámadja?

Tényleg tanulmányozgasd a felelős állattartás feltételeit, mert amiket itt írogatsz, az nem az.

2017. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!