Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 16...

Hogyan szoktassam le a 16 hónapos kan németjuhász kutyámat hogy ne egye meg a jószágokat? (liba, csirke, kacsa)

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve teljesen!Ma reggel is anyám arra ébresztett fel hogy "gyorsan menj hátra mert már megölte a 3 nagy libát a kutyád!!!!" Már nem az első alkalom volt hogy ezt csinálta,nem is a második!Párszor már megcsináltam vele hogy odavittem hozzá a halott kislibát is amit persze ő ölt meg és bottal a fejére vertem párszor!De úgy látom ez hasztalan!Mit csináljak már vele??!! Teljesen ki vagyok már idegileg e miatt!Megölni vagy egy lakatlan részen kitenni biztos nem fogom mert nagyon állatpárti vagyok és nagyon szeretem azt a kutyát!Rendesen etetve van,csonterősítő,legjobb kutyaeledelek stb mindent megkap az égvilágon!Tehát nem éhségébe követte el!Már anyám is teljesen ki van idegileg és én is mert nem tudom belőle ezt kinevelni....
2017. jún. 7. 09:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem veszélyes kutya,főleg emberre nem támadna soha!Az a bottal való "ütés" nem volt igazi verés.Nagyon nagyon barátságos!Rendes körülmények közt élünk és vidéki vagyok!Sajnos ki tud szökni a kutyám és ezért tud játszani a többi kutyával!Amikor meg biciklivel szalad utánam akkor azt nem a legnagyobb melegekben tesszük,mert én sem vagyok hülye hogy a nagy melegben szaladgáltassam.A libákat is csak azért engedtük kivételesen szabadon hogy egyenek füvet mert imádják a füvet,el is volt külön zárva a kutyától de a kutya megtalálta a módját hogy bejusson és meg is ölt hármat...
2017. jún. 7. 11:03
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

Tiltsd le erről a kutyát. Kezd el nevelni, hogy ne szökjön, hogy ne menjen át a kerítésen a baromfikhoz. Az enyéim egy 10 cm-es kis madzagon sem lépnek át, ha erről letiltom őket, füvesítéskor nem is kellett ennél nagyobb elkerítés. Ha egy kutya megfelelően van nevelve, akkor nem mászik át kerítéseken. És tiltsd le a baromfikról is, az sem egy nagy dolog. Persze ez nem bottal fejre verést jelent, mert ez nem nevelés! Ez bántalmazás.


Ha te nem értesz a kutyákhoz, akkor járj vele kutyaiskolába. Vagy kert

2017. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem alapból egyik kutya sem lesz békés a csirkékkel, egyebekkel. A mi kutyáink igazából mindig úgy tanulták meg, hogy a csirkék és kutya alapból el vannak kerítve egymástól és eleinte nem eresztjük őket össze. Idővel megszokja őket és nem fogja bántani őket. Nálatok miért nincsenek elkerítve az állatok? Már csak praktikus okból is jó lenne, nem lenne tele sz..rral az egész udvar.
2017. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
El vannak kerítve,be is vannak zárva általában de van az udvarunknak egy hátsó része ahol rengeteg fű van,oda kiengedtük pár órahosszára hogy legeljenek és el is volt kerítve a kutyától de a kutya megtalálta a módját hogy bejusson
2017. jún. 7. 12:07
 15/18 anonim ***** válasza:

Leritsétek el.NORMÁLISAN a jószágokat

2. a kuty át NE engedjétek ki (én feljelentenélek érte, mert ni van ha megtámadja a kisgyereket - nem lenne egyedi eset), nem valo neki szabadon koborolni

3 fáraszd le normálisan, szellemileg testileg egyaránt


Egyébként nem a kutyát kell ütni a TI baromságotok miatt, és egyszer azért lesz elaltatva, mert hagyjátok kimenni és valakit megkap - mivel pl botra támadhat.

2017. jún. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
45%
Biztos nem leszek népszerű, de amikor nem tudsz rá felügyelni, akkor jobb lenne, ha be lenne zárva egy kennelben. Legalábbis addig amíg nincs jobb megoldás.
2017. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
22%

Most komolyan normálisan feltett egy kérdést, segítséget kért, erre mi a reakciótok? Elhordjátok mindennek, ne tartson kutyát, stb. Nem tudtok normális stílusban válaszolni akkor ne válaszoljatok. Örülhetnétek, hogy egyáltalán segítséget kér és nem agyonveretik a kutyát. Ne is várjuk azt, hogy lesz felelős állattartás mikor ilyen reakciók érkeznek a kérdésekre (nem ez az első eset, hogy egy normálisan feltett kérdésnél ilyen válaszadási stílussal találkozok).

Kérdező: annyit tudsz csinálni, hogy mikor ott vagy vele beviszed szájkosárral és pórázzal beviszed a baromfiak közé és mikor támadni akar folyamatosan letiltod és megakadályozod. Hosszú folyamat lesz, meg nem is biztos, hogy teljes siker lesz, mert lehet míg látjátok nem bántja majd a csirkéket, de amint nem látjátok akkor meg bántani fogja. Sokszor ez ösztön náluk, elég sokat szívnak a vadászok is ezzel mikor pár ember kutyái kimegy az erdőbe vadászgatni pusztán szórakozásból, aztán, mint aki jól végezte dolgát hazamegy. A kerítést azt tényleg csináljátok meg + olyan helyen legyenek a baromfiak kiengedve is, ahol semmi nem fér hozzájuk. Nem csak a ti kutyátoktól kell félnie, emiatt is érdemes rendesen elkerített részen tartani.

2017. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Te mi a francról hablatyolsz 17-es, 67%-os?

Én eddig nem szóltam hozzá, de végigolvastam a kommenteket, senki nem hordta le a kérdezőt.

Volt akinek nem tetszett, hogy bottal veri fejbe a kutyát és a németjuhász szabadon járkál az utcán.

Ez TILTOTT dolog, ahogy a fejbeverés is!

Megkapta a válaszokat, hogy csináltassa meg a kerítést, ami alap dolog olyannál, aki állatokat tart.

Te sem találtad fel a spanyolviaszt, ugyanazokat írtad, amit már előtted többek leírtak, úgyhogy higgadj le és próbálj egy önálló gondolattal előrukkolni, ami konkrét segítség lenne, a kerítés csináltatáson kívül, ami az egyetlen megoldás.

Én mondjuk a kutyaiskolát is elképzelhetőnek tartanám, de kevés esélyt látok erre a kérdezőt olvasgatva.

2017. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!