Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirke allergiás kutya etetése?

Csirke allergiás kutya etetése?

Figyelt kérdés
3 hónapos németjuhász kölyöknél allergiára gyanakszunk. A bűzmirigy tisztítás után ugyanúgy visszatért a vakarózás, így most a tápallergia tesztelése a következő. Tud valaki kisebb kiszerelésű,erre megfelelő tápot, ami lehetőleg nem rendelős? Mert ameddig nem 100% a csirke allergia, nem vennék nagyobb kiszerelést potyára. Plusz a tesztelés során a táp mellett mit adjak neki enni? Az almát pedig imádja, abból naponta mennyi a maximum adag, amit adhatok neki, hogy ne legyen baj a pocijának? Az utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy az egyik orvos nem ajánlja beadni a soron következő oltását az allergiás tünetek miatt, a másik meg az ellenkezőjét mondja. Volt már valaki hasonló helyzetben? Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. szept. 9. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. szept. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

nagy testű kutyáknál elég ritka a csirke allergia, nem tudom miből gondoljátok ezt, és azt sem írtad hogy jelenleg mit eszik. mért kellet 3 hónaposan már a bűzmirigyet tisztítani? milyen a széklete?

az enyém 2 hónapos kora óta nyers szárnyasokat eszik ( csirka-kacsa stb. nyak-farhát stb ), soha nem kellet a bűzmirigyéhez hozzá nyúlni, és nem allergiás. persze ettől még a Tiéd lehet az, de nem valószínű, hogy a csirkére. almát adhatsz neki, de ne túl gyakran, inkább répát, de azt bárhogy, de főleg nyersen egy darabban, vagy turmixolva.

állatorvos meg annyi van mint a nyű, keresgélj, én is voltam párnál mire találtam tényleg jó ( igaz nem olcsó ) szakembert.

2014. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Fressnapfban lehet kapni Select Gold sorozatban Sensitive Junior tápot az csirkementes. Van kisebb kiszerelése is. De állateledel boltban szerintem ha megkérdezed biztos van többféle. Mi Select Golddal etettünk ezért ezt mondom.
2014. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már mikor idekerült, irtózatosan vakarózott, piszkos volt a füle, és vörös a hasa, pár kiütéssel. Az első orvos bolha allergiára gyanakodott, nem volt hatása. A második megnézte a bűzmirigyét, már akkor nagyon tele volt, ki kellett tisztítani, kapott kenőcsöt a hasára, cseppet a fülére. Ezek vissza is húzódtak, a hasa már nem vörös, de a kiütések,a vakarózások megmaradtak,plusz a hónalján is lettek,ahol kivakarta a szőrt és a füle is kis mértékben még piszkos. A harmadik megint kitisztította a bűzmirigyét, mert megint tele volt...De ő már azt mondta, hogy szerinte allergia, újra kennem és csepegtetnem kell, a héten meg vissza vinni. A széklete változó. Eddig pedigree juniort kapott, amit most elhagytam(tudom, hogy rossz), mellette zöldséges rizs hússal, és hasonlók. Egy másik orvost is felhívtam, ő is allergiára gyanakszik. Sajnos kezdem kilőni a környékbeli orvosokat, vidéki vagyok...
2014. szept. 9. 10:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen mellőzd a konzerv és száraztápos kajákat!

Vegyél neki színtiszta húst és azt főzd meg de fűszerek nélkül! Mellé mehet rizs, tészta és nyers zöldségek!

Házi készítés "konzerves"kutyakaja, de sokkal egészségesebb:

- végy darált pulykahúst, adj hozzá kellő mennyiségű vizet és tegyél bele zöldséget is. Ezeket turmixold össze zacskókban amennyi elég egy pár napra a maradék pedig mehet a fagyasztóba.


Példa: egy tacskó majdnem megsüketült. A doki félrekezelte. Áttértek erre a nyers kajára és lám, a kutyának semmi baja sem volt. Ha tüzetesebben megnézed mi van ráírva egy-egy eledelre, hogy a pulyka, marha hús csak elenyésző mértékben van jelen az adott termékben, ez általában 3-4%-ot jelent, a többi meg nyesedék ki tudja miből.

Sok kutya allergiás a csirkés eledelekre, gabonákra. A kutyának ezutóbbira nincs szüksége! Puffadást eredményez, ugyanúgy, mint a vízbe áztatott kenyér esetében. Tilos ilyet adni, ahogy a madárfiókáknak is! Ha nem tudnak az állatnak megfelelő kaját adni, az ne tartson kutyát, macskát, sem mást. A csirke se eszik kutyakaját.


orvosra a válaszom: az első doki mondta jól, hogy nem ad injekciót a kutyusodnak! Csak akkor kaphat bármilyen kutya oltást, ha egészséges! A másik doki meg a pénzre hajt!

2014. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm,hasonlò receptekre irányult a kérdésem, mert sok helyen olvastam, hogy az efféle házi etetés beválik, főleg ilyenkor. A tápot meg azért, hogy mivel kölyök, rohamosan nő, minimális sensitive minőségi tápot szeretnék adni neki, hogy ne legyen baj a későbbiekben a csontozatával, mert nyúlásnak indult.
2014. szept. 9. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, erre figyelni kell a kölyköknél és a mozgásra is, hogy csak annyit mozogjon, amennyit ő akar és ne többet a csontok miatt, hogy később ne legyen baj. Ez főleg a nagyobb testű kutyáknál kölykök esetében érvényes.
2014. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!