Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harcikutyát nevelni legális?

Harcikutyát nevelni legális?

Figyelt kérdés

Imádom a kutyákat, ha felnőtt leszek és kertesházban lakok, venni akarok egy nagytestű kutyát, akár egy németjuhászt, vagy pitbullt, csak legyen nagy, erős teste. Olyan kutya lenne, akit iskolába járatnék, és úgy nevelném, mint egy rendőrkutyát, megtámad valaki utcán, vagy szükség van rá, csak levenném a szájkosarat és rátámadna (akár komolyabb testi sértéssel).

Természetesen be lenne chipeltetve, oltatva, minden papírral, és legálisan lenne tartva, nagy kenelben, szájkosárra az utcán, pórázon.

Legális így, hogy van egy komoly harci kutyád?

Megjegyzem, állatvédő vagyok, ez egy puszta nevelés, együttműködés kérdése, hogy a kutya meg akarja e támadni azt az embert, vagy nem, nem kötelező neki, Én is imádom az állatokat nagyon.



2017. jún. 7. 15:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha a lutyád megtámad valakit az utcán, akkor veszélyessé nyílványítják. Olvasd utána ez mivel jár. Azért akarsz kutyát, hogy random emberkre uszítsd? Kisebbségi komplexus?
2017. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 piriiiii ***** válasza:
100%
Asszem pont itt gyken olvastam egy kérdést: a kérdezőhöz betörtek, a betörőt a ház tulajának kutyája megsebezte/megölte (?). A kutyát asszem el kellett altatnia...
2017. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

A kutya komoly fegyver tud lenni, amit ha használsz (jogtalanul, márpedig ha nem valamilyen kutyás alakulatnál vagy akkor igen) komoly pert akaszthatnak a nyakadba és akár neked sittre a kutyának meg a szivárványhídon túlra kell mennie. Nálunk nem szabad kutyát önvédelmi eszközként haszálni, törvény írja elő.

Sok esetben a "támadó" attól össze fogja szarni magát, ha a kutyát megtanítod ugatni és morogni. Persze sport szinten ŐV-zhetsz vele.

Egy olyan "kiskapu" még létezhet, hogy a kutyáról a szájkosár nem kerül le, viszont megtanul szájkosárral védekezni, megtanítják neki, hogy a fém szájkosárral verje térden a támadót, hidd el ha egy jól képzett kutya térdenvág egy patellatörés simán befigyelhet. Ezt a kutyás egységek is hasznáják.

DE nagyon körültekintően keress egy kutyasulit és faggasd ki őket, hogy mit hogyan ajánlanak, ők jártasabbak ebben.

2017. jún. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Kiképezheted személyvédelemre, de akkor az nem "harcikutya". Mellesleg vigyázni kell a kutya uszítgatásával önvédelemből, mert még a kutyának származhat belőle baja a bíróságon. Ha félsz egyedül járkálni használj paprikasprayt.

Az olyan kutyát, mint a németjuhász vagy pitbull, erősen nem ajánlott kennelben tartani és csak a séta idejére kivenni.

2017. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
96%
Én ezt az egészet nagyon nem ajánlanám! Inkább neked kellene egy kezelés, de gyorsan!
2017. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
3-as vagyok miért lettem lepontozva?
2017. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"megtámad valaki utcán, vagy szükség van rá, csak levenném a szájkosarat"


Megnézem, ahogy a támadó szépen megvárja, amíg te leszeded az amúgy őrjöngő kutyádról a szájkosarat.

Amúgy nem, nem legális. a harci kutya pedig nem védelemre van kiképezve.

2017. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Egy rendesen nevelt kutya, amennyiben nem szobacirkáló hanem rendes méretű, vadítás nélkül is életét adja a gazdáért. Marhaság az amire te gondolsz.
2017. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem harci kutyát jelent!

Ki lehet képezni egy kutyát személyvédelemre, hogy parancsra fogjon, eresszen, őrizzen, ez legális. Más kérdés, hogy ettől függetlenül nem uszíthatod emberre az utcán akkor sem, ha megtámadnak.

Az élesre képzett kutyát úgy kell kezelni és tartani, mint a töltött fegyvert.

2017. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
#8: Az én 40 kilós kutyám hamarabb futna el ha megtámadnának mint én magam :DD Nem helytálló hogy amúgy is életét adnák a gazdájukért.. Megnézném ahogy megpróbálsz rávenni egy idegrendszerileg stabil (!) juhász vagy vadászkutyát támadásra.
2017. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!