Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megnyírathatom az Ónémetjuhász...

Megnyírathatom az Ónémetjuhászom vagy nagyon vad ötlet lenne?

Figyelt kérdés

Van egy öreg Ónémetjuhászom és minden nyara egy kész szenvedés. De egyre jobban szenved tőle. Mindig kefélem, de nagyon lassan kezd hullani az aljzatszőre, és még nyár közepén is megvan, valahogy augusztusban kezdi engedni magából. Egyre nehezebben bírja a nyarat és arra gondoltam lenyíratom szegényt.

Azonban jó néhány érvet fel tudtam hozni ellene:

-Pl hogy ez nem az a kutyafajta, akinek nő a szőre, mint a haj, és tényleg vágni kell, mert egy idő után, csúnya, útban van a kutyának (lásd terelők), meg egyébként egészségügyi szempontból is hasznosabb.

Ugyanis, emlékszem mikor évekkel ezelőtt beleragad valami a hátán a szőrbe annyira, hogy ki kellett azt a részt vágni. A pár centis szőrnek pedig legalább 2 év kellett még szinte láthatatlan lett a helye. Pontosan ezért félek levágatni, hogy ki tudja, hogy a fixre megnőtt szőr, ami nem nő tovább, milyenre nő majd vissza. (olvastam olyat, aki azt írta, hogy megnyírta a németjuhászát, aztán valami miatta, a fedőszőr fele nőt csak vissza, meg az aljzatszőre, és az egész kutya egy nagy vattacukornak néz ki. ÉS ezt el akarom kerülni.


-Olyan információt is találtam, hogy a hosszú szőre neki hőszabályzó. Télen fűt nyáron hűt alapon, ami szerintem a télre igaz a nyárra egy baromság.


Szval szerintetek mit kéne csinálnom vele? Valaki nyírta már meg németjuhászát vagy hasonló típusú nem hajszerű szőrt növesztő nagykutyáját? Megérné?

Esetleg kozmetikában nem tudják úgy megnyírni, hogy az aljzatszőrt szedik ki?



2017. jún. 8. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem trimmelni szokták kozmetikában évente egyszer, majd meg is fürdetik. A trimmeléssel csak az elhalt szőrök jönnek ki, és mindig szép és ápolt utána. Tavasszal szoktam fürdettetni, utána már csak úszás, pancsolás van. De levágatni nem merném. Egyébként a télen fűt, nyáron hűt nem alaptalan, a juhászok régen a subájukat hordták kifordítva hűtött (ha jól emlékszem), befordítva melegített. Biztos is, hogy igaz, mert pl a gyapjú takaróm télen jó meleg, viszont a nyári kánikulában kifejezetten kellemes, tényleg hűt.

Ónémet juhásznál nem tudom, milyen a pontos szőrzete, mert nekem rajzos nj-om van, és amiket írtam, azt róla írtam. Az ónémetnek hosszabb a szőre, azt tudom.

Én nyáron mindig tartok neki kinn egy kádat, amiben szokott pancsolni (tényleg pancsol), úgy hűti magát, a nagy melegben meg be is szoktam engedni, imád a hűvös folyosón a kövön feküdni:)

2017. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, akkor utánanézek a trimmelésnek :)

Én is félek. Ugyanolyan, mint a rajzosé, csak egyszerűen dupla annyi a szőre. Hosszabb, sűrűbb aljzatszőr, több is. És borzalmas a hátsólábán az a bundás comb. Rengeteg ilyen rasztacsomó van benne, amit sajnos csak kivágni lehet.

2017. jún. 8. 17:49
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként sosem hordtam a kutyákat kozmetikába, de most már egyre rosszabbul bírja szegény. :)
2017. jún. 8. 17:50
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit, hogy ez a módszer akkor is kiszedi az aljzatszőrt, ha még nem nagyon akar magától kijönni?

Egyben kijön általában az összes, vagy többször kell visszajárni?

2017. jún. 8. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy ennyire bekeményedjen az aljszőr, jócskán hozzájárulhattál te is. nekem is hosszú szőrű német juhászaim voltak, vannak. Ha vedlik, ha nem, az alapos fésülés kijár nekik. Vedléskor besegít az ember többszöri fürdetéssel és akár napi alapos fésüléssel.

Olyan fésűt kell venni, ami leér a bőréig, és kiszedi az aljszőrt.

Az is számít, mit eszik a kutya.

Ha nagyon rossz már az aljszőr állapota, kozmetkussal nyírasd meg. Nem csupaszra, hanem maradhat rajta pár centi szőr. Onnantól az aljszőrt már könnyebb kifésülni belőle.

2017. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!