Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyás sport az, ami a...

Melyik kutyás sport az, ami a gazdit is viszonylag jól megmozgatja?

Figyelt kérdés
Tudom, fussak, de sportolni nem szeretek, viszont kutyázni igen. A dogdancing a gazdinak is sport? Agilitynél inkább csak a kutya mozog, nem? Mit javasolnátok, melyik sportot válasszuk, ahol én is legalább egy kicsit edződök?
2010. máj. 18. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kicsit még tájékozódni kéne. :) Szerinted ilyenkor a gazda egy helyben áll vagy mi? Még jó hogy mozogni kell neki...
2010. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem áll egy helyben a gazdi, de azért nem is mozog aktívan, csak kíséri a kutyát. Legalábbis meglepne, ha a gazdinak izomláza lenne pl. egy agiity foglalkozás után, de cáfolj meg, ha tévedek! Kicsit már tájékozódtam, köszi :) Esetleg a nyomkeresés pl izgi lenne, mert ott túrázni kell, viszont sajnos arra a kutyám nem alkalmas :)
2010. máj. 18. 15:58
 3/14 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, én még agility edzésről nem jöttem ugy haza, hogy ne köptem volna ki a tüdőm :D

mondjuk én 2 kutya után futok :D

2010. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hú mondjuk itt tényleg keményen fut a gazdi is, visszavontam amit mondtam: http://www.youtube.com/watch?v=EnZclTCNXnI


Itthon még csak gyakorlást láttam, ott nem rohatak így a gazdik :)

2010. máj. 18. 16:03
 5/14 anonim ***** válasza:
2010. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Az agility nagyon kemény sport ha komolyan veszi az ember! Minden futamom után lihegek és levegőért kapdosok! Nagyon kell futni persze minden kutyán múlik hiszen ha olyan a pálya és nagyon gyors a kutyád akkor csak egyes részeknél kell nagyon belehúznod de Én pl mindig egy vagy két akadállyal megelőzöm a kutyáimat, mert akor a kutya is gyorsabb és jobb időnk lesz vele. Szóval az agility nagyonis jó sport ahhoz, hogy a gazdi és a kutya is kellőképp lefáradjon!
2010. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

17:31 vagyok!

A videókat amiket nézel vagy versenyek amiket élőben látsz valóban könnyünek tünik de csak egyszer próbáld ki milyen nehéz is! Ezer dologra oda kell figyelni miközbe mész a pályán szóval agyilag is lefáraszt és fizikailag is helyben tart! Kutyának ugyanezek!

2010. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Meggyőztetek, bár még odébb van, mire ott fogunk tartani, hogy agilytizni tudjunk (mmint viselkedésileg van odébb) de akkor lehet, hogy arra megyek tovább. Abban még segítenétek, hogy ik ott a szabályok? Nekem ez pl nem volt tiszta, hogy időre megy pl. Illetve ami még kérdés, hogy vannak kategóriák/csoportok, vagy hogyan van megállapítva, hogy ki kivel versenyzik? Mert sajnos az angol bulldoggal (sport edition, de tényleg) azért nincs esélyünk a colliek ellen, az egészen biztos. Nyilván nem is várnám el a kutyámtól, hogy versenyeket nyerjen, csak hobbi szinten csinálnám vele, nem akarnám semiképpen agyon terhelni, de azért mégis csak a verseny segíti a fejlődést, meg az az ami célt tűz az ember elé.
2010. máj. 18. 18:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Frisbee. Mi csináltuk egy darabig, de aztán már nem tetszett annyira és mostmár csak kb 1-2 hetente játszunk. Te is lefáradsz meg a kutyus is :)
2010. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

angol bulldoggal agilityzni? felejsd el .. de a sportolást is

talán túrázni és engedelmességizni megpróbálhatsz vele

2010. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!