Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy labrador támad ha kell?

Egy labrador támad ha kell?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyátalán nem olyan fajta, de pl. ha megtámadná egy kutya a gazdáját vagy őt visszatánadna?

2017. jún. 11. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyedfüggő a labinak jó esetben nem lenne szabad agressziót mutatnia se ember se kutya felé. De ma már előfordul (sajnos).
2017. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont tegnap nyaraltunk egy kis faluban. Ahogy sétáltunk, kb 30 kutyàt láttunk, a legtöbb keverék volt, de volt vagy 5 labi is. Ugyanúgy támadtak minket kapun keresztül mint a többi kutya.
2017. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, de kapunk/kerítésen keresztül sok kutya bátor, ha facetoface talalkáznál vele valószínű nem lenne akkora "arca".

csak egy kis szemléltetés, hogy mire is gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=6zUc-mpMGrs

2017. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kapu mellett rohangászásnak és ugatásnak szerintem semmi köze az agresszióhoz. Az én labim is csinálja, aztán ha ilyenkor kiengedem a másik kutyához, akkor csóválja a farkát és szaglászik, zéró agressziót mutat ugyanannak a kutyának, akinek tíz másodperccel előtte még vadul ugatott :) Ezer kutyával találkoztunk már, de ő soha nem támadott vagy akár csak morgott egyre se, de egyébként képes némi agresszióra, ha megtámadja egy kutya, akkor úgymond megvédi magát, de nem mondanám túl komolynak a dolgot. Sajnos volt már ilyenben részünk, ilyenkor inkább kitérne, jön oda hozzám és néz rám tanácstalanul, hogy most mit akarnak tőle, de ha nem szállnak le róla és konkrétan odakapnak, akkor visszamorog meg vicsorít. De ezek a dolgok egyedfüggőek. A szomszédom goldija gyakorlatilag hagyná magát széttépni, ha megtámadják, hanyattvágja magát és nem csinál semmit, volt már erre példa, úgy kellett lerugdosni róla a másik elmebeteg hülye német juhászt, tán az orrát meg is tépte kicsit.
2017. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes amúgy, hogy az enyém mutat némi light házőrző hajlamot, azt nem hinném, hogy képes lenne rátámadni egy emberre, de olyan volt már, hogy otthon a sötétből jött valami furcsa zaj, kábé mintha valaki kinyitotta volna a kaput és erre elkezdett ilyen közepesen félelmetes, mély hangon, lassan morogni a sötétbe bámulva, mondjuk ilyen csak egyszer volt. Mindenesetre ha betörő lennék, ettől

beszarnék szerintem :) Emberre életében egyszer morgott, amikor egy idegen figurának odaadtam egy farakásnyi fát, ami ott volt a kertben már vagy egy éve, az valamiért nem tetszett neki, amikor elkezdte kipakolni, biztos már megszokta a farakást és a sajátjának tekintette :) Persze sürgősen leállítottam erről, utána már rendben voltak egymással.

2017. jún. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!