Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutyám? Nagyon...

Miért ilyen a kutyám? Nagyon önfejű, makacs

Figyelt kérdés

Van egy kb 3 hónapos labrador keverékem.

Nagyon önfejű, nem akar hallgatni sem a nevére, sem a füttyszóra, sem ha hívjuk magunkhoz. Csak akkor, amikor kedve tartja.

Ha eldobom neki a labdáját visszahozza, ha mégegyszer eldobom, akkor utánaszalad, és otthagyja.

Ha van valaki nálunk, akkor folyton körülötte mászkál, nem tudjuk magunkhoz hívni. Hogyha kimegy az utcára, nem lehet visszahívni, úgy hozzuk vissza, hogy megáll, ha meglát.

Nem bántjuk, amikor tudok, foglalkozom vele, majd sétáltatni is fogom idővel, de ha így fog menni akkor nem tudom mi lesz.

Egyébként nem vagyok tapasztalt kutyatartó, inkább macskáink voltak eddig (minden állattal kijön).

Ezt ki fogja nőni, vagy ilyen makacs marad?

Szukáról van szó, ha ez számít



2017. jún. 5. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Járjál vele kutyaiskolába, az hasznos tud lenni.
2017. jún. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első körben azért mert kölyök és minden érdekli. Viszont azt ne várd meg, hogy magától tudja a behívást, főleg ha valami érdekesebbet lát. Ezt neked kell megtanítanod neki és saját magadnak is. Főleg ingergazdag környezetben.

A legjobb lenne talán ha elvinnéd kutyaiskolába, kutyaoviba mert ott nem csak a kutyát tanítod de téged is megtanítanak kutyát nevelni.

2017. jún. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Most te mègis mit vàrsz egy 3 hónapos kölyökkutyàtól??? Ez kb olyan mintha egy 5 éves gyerektől vàrnàd el hogy most azonnal tegye le az érettségit.

Tanítani kell, foglalkozni vele sokat. De ne vàrdd el hogy egyből mindent tudni fog azért mert ti kétszer elmondtàtok neki...

Én a 7 hónapos mali-németjuhász keverékemmel most jutottam el oda, hogy a futtatóban séta közben ha lemarad vagy oldalra elszalad és hívom kb 10-ből 9-szer első szóra jön. Ő a nevére kb 6 hónapos kora óta figyel folyamatosan. Suliban pàrszor voltam vele, egyèbkènt én tanítom.

Szóval még egyàltalàn nem baj hogy ilyen a kutyád. Egyèbkènt pl a füttyszóra is meg kell tanítani hogy arra figyeljen, különben honnan tudná hogy az most mi... én pl a füttyöt nem alkalmazom az én kutyámon mert pl nem akarom hogy egy idegen füttyentsen neki ő meg lelèpjen vele. Az utcàra meg ne engedjétek ki!!!

2017. jún. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még babakutya, teljesen normális, ahogy viselkedik. Magától viszont nem fog megnevelődni, neked kell megtanulnod kutyát nevelni, és őt megnevelni.

Sétáltatni már lehet most is, és el is kell kezdeni, elvileg már megvan 3 oltása (korából adódóan meg kellene lenniük).

Kutyaovit javaslok vele, már ott is rengeteg fogtok tanulni. Később legalább egy alapengedelmes tanfolyamot végezzetek el vele.

Utcára póráz nélkül ne menjen ki!

2017. jún. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Olyan az udvarunk, hogy megoldhatatlan lenne az, hogy bezárjuk a kaput (nem azért mert kicsi, vagy mert rossz, csak estére zárjuk be).

Én nem várom el, hogy mindent értsen egyből, és azt is megértem, hogy kölyök.

A legközelebbi kutyaiskola valahol 45-50 km-re lehet, szóval az kizárva :/

2017. jún. 6. 07:08
 6/9 anonim ***** válasza:

A kutya azért viselkedik így, mert hagyod neki. Mert hagyod, hogy ne fogadjon szót, hogy ne hallgasson rád. Vagyis egy az egyben következetlen vagy. Emellett jó esélyjel nem is megfelelően tanítottad eddig.

Kutyaiskolát keress fel! Vagy házhoz járó kiképzőt hívj ki! Ez így, ha nem foglalkozol vele megfelelően, csak egyre rosszabb lesz! Ha pedig lusta vagy normálisan nevelni, akkor még most keress neki egy normálisabb gazdát.


Egyébként miért kellett kiskutya, ha ennyire nem értesz hozzá? Pláne még csak nem is töröd magad, hogy megtanulj vele normálisan foglalkozni? Miért kellett kölyök, ha lusta vagy lemozgatni, sétáltatni?

2017. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ""lehet"" becsukni a kaput de elvárod egy 3 hónapos kutyától, hogy ne menjen ki? Meg lehet tanítani arra, hogy a kapu vonalát nem lépheti át engedély nélkül, de ha a behívás sem megy akkor az sem fog menni.

Miért nem lehet becsukni a kaput? Talán egy logisztikai központ van a kertetekben és fél percenként érkeznek a kamionok, teherautók? Ha estére betudjátok csukni akkor napközben miért nem megy?

Akkor nem okozott gondot, hogy 45-50 km a kutyaiskola amikor elhoztad a kutyát semmi tapasztalat nélkül? Az 50 km pedig nem egy olyan lehetetlen táv, de gondolom kocsitok sincs ahogy villany, internet, áram és telefon se, hogy házhoz járó szakember hívj.

2017. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az állatvédő megmondóembernek: ezt a kiskutyát az utcáról fogadtuk be, egy szál semmiben odasétált a kapunk elé. Ez volt közel egy hónapja. Azóta kapott nyakörvet, oltásokat, gyógyszert és mindent amire szüksége lehet. Ha azt mondtam volna, hogy a gatyámat is ráköltöttem egy olyan kutyára, aminek az eltartására utána nincs pénzem akkor megértem a kiakadásod. Én szimplán tanácsot kértem és egy kis megerősítést, hogy ez normális. (Van pénzem az etetésére, orvoslára)

Kutyaovira/iskolára tényleg nincs lehetőségem :(

Szerintem a tudásom az egyetlen dolog, amiben hiányt szenved, de igyekszem orvosolni:)

2017. jún. 6. 18:53
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Kutyát tartani nem kötelező, viszont hatalmas felelősség, rengeteg munka és pénz! És nem, ez nem normális viselkedés egy 3 hónapos kölyöktől! A kutya származása mindegy, befogadtad, mostantól minden viselkedése a te felelősséged.

Ha nem vagy hajlandó tanulni a kutyázásról, ha nem vagy hajlandó fejlődni és segítséget kérni, mit vársz? Magától nem fognak megoldódni a gondok.

2017. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!