Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani arra a...

Hogy lehet megtanítani arra a kutyát, ha sétálunk, és meg lát egy másik kutyát, ne húzzon oda?

Figyelt kérdés

1 éves német juhász szuka, és megőrülök vele..Járunk minden hétvégén kutyasuliba, minden nap sétálunk,játszunk foglalkozok vele, de én már kezdek besokallni.Egyedüli kutya, és séta alkalmával azt lesi mikor tudna odamenni minden kutyához.Tehát engem ilyenkor teljes mértékben leszar.Elég játékos, szeret más kutyákkal játszani. Olyan ereje van hogy csak pislogok, iszonyat erő kell hogy visszatartsam..A sétáink még nem 100%-ak, de elég jól haladunk már. Ötletek? A jutifalat kilőve, és igazából nem is kerülném a szituációt, mert mindig más irányba nem mehetek ha jön egy kutyás szembe..Hogyan csináljam?

Ötletek?


2017. jún. 11. 17:09
 1/10 sweetchocolate válasza:
0%

Ez engem is erdekellne. A mienk tacsko keverek, es mikor egy masik kutya elsetal mellettunk a varosban egy gazdival, a mienk mintha elegge beporogne, idegesen ugat, menne oda, majdhogynem ket labra all.

Sok kutya meg csak siman megy tovabb. Vagy nyugodtabb termeszetuek, vagy meglettek tanitva, vagy nem tom :D

De olyan is van, hogy a masik kutya is jonne kozel a minekhez xD

Legalabb is ugy tunik

2017. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az iskolában nem tanítják a közömbösítést? Így nevezik azt a gyakorlatot, amikor a kutya megtanulja, nem rohamozunk le másik kutyát még játszásért sem, hanem nyugodtnak kell lennie, amíg a gazdája nem engedi meg neki, hogy közeledjen a másik kutyához.
2017. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom, nagyon szeleburdi, játékos 2 éves schnauzer, rengeteget viszem kutyákhoz bandázni. Hetente többször. Ezért, amikor sétálunk az utcán póráz nélkül és jön egy kutya, rá szólok, hogy ül marad és addig nem engedem oda, amíg a másik embertől engedélyt nem kapunk.
2017. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 15 hónapos nj szukám van ez sokáig nálunk is probléma volt, ill. még nem mondom, hogy 100%-osan képes vagyok minden ilyen szitut kontrollálni. Ha nincs kutya már kb tökéletesen lábnál sétál. Mi is járunk 2 kutyasuliba is. A jutifali márpedig elég jó megoldás (én virslit vagy parizert használok). Ha hamarabb észreveszem a kutyát a jutifalival elterelem a figyelmét, már kb csak akkor húzna oda, amikor ráugatnak.
2017. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Közömbösíteni kellene. Amit elvileg tanulnotok kéne a suliban.


Ha jön kutya ültesd vagy fektesd le.


Nincs vmi kutyás barátod akivel tudtok gyakorolni?

2017. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az a módszerem, hogy totálisan letojom a szembejövő dolgot. Észrevettük, hogy már mi is idegesek voltunk, ha jött szembe másik kutya, ezzel a miénket is "hergeltük". Most, ha szembejön valami (pl. biciklis, tőlük meg volt őrülve) egyszerűen a másik irányba nézek, nem veszek róla tudomást. Nekünk nagyon bejött ez.
2017. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fenti tanácsokon kívül: van lehetősége szabadon játszani, bandáznia más kutyákkal? Erre ugyanis szüksége van. Természetesen akkor, amikor te megengeded neki.
2017. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

A kutya suliban nem tanultunk ilyet...Játszik szabadon más kutyákkal persze, és nem csak pórázon sétálunk, hanem sokat van szabadon az erdőben, és vannak pajtik akikkel játszat a 7 napból a héten 3-at plusz a kutyasuli 2 nap...Ott is szinte lobogok utána, fuldoklik a pórázon csak hogy odamenjen a többi kutyákhoz...Az oktatás alatt viszont szépen csinálja a feladatokat..Én úgy vettem észre, hogy külön választja a dolgokat.Az óra alatt tudja hogy csinálnia kell a feladatokat azon kívül se lát se hall....Még bízom az ivartalanításban ami hónap végén lesz, hátha lenyugszik kicsit...Én erre a kutyára több évet vártam, míg nem költöztünk kertesbe.Rengeteget olvastam, egy csomó könyvet is vettem,és tudtam hogy kezdetektől járunk oviba és suliba. Rengeteg energiám ment eddig is rá, de ott tartok hogy feladom.Következetes is vagyok vele, itthon szépen viselkedik, tudja mit szabad mit nem..:-( Már gondoltam hogy kellene mellé egy másik kutya, de a párom hallani se akar róla. Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2017. jún. 11. 21:24
 9/10 anonim ***** válasza:
A kutyasuliban nevelésről nincs is szó? Pórázfegyelemről, szocializációról, kontrollról? Ha ezt sem tudják megtanítani neked, hogy hogyan érd el, hogy ne rángasson a kutyád, keress másik iskolát. Vagy ha adtak rá tanácsot, azt tartsd be.
2017. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ...Ez a második kutyasuli ahol vagyunk.Mondják hogy laza pórázrántással fegyelmezzem, és ha az nem hat? Mert már pedig sajna nem hat. Most picit változtattam a hozzáállásomon irányába. Értem én hogy még fiatal, de hogy kitépje a karom, azt nem tűröm neki. Figyelmét pedig nem tudom magamra vonni, se falattal, se játékkal, mert nagy ívben szarik rám. És ez az ami szerintem a lényeg, hogy nem tisztel, de ez más kérdés.Most ez ügyben változtattam pár dolgon. Nem gazda centrikus csak ha egyedül van velem.
2017. jún. 13. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!