Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek ebben az esetben?

Ti mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves kuvasz-komondor kan kutyánk, aki szívbeteg. 1 éve szedi a gyógyszereit, 4 szem/nap. Viszont az elmúlt napokban már nem bír felállni, fullad, maga alá piszkít. Az eutanázián gondolkodunk.

2017. jún. 12. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép kort megélt, főleg, hogy nagytestű kutya. Ha a doki sem tud már mit mondani, lehet, hogy jobb lenne elengedni. De ezt igazán csak ti tudhatjátok. Ha látjátok a szemén, hogy itt az idő és nem akar már többet küzdeni, akkor jobb, ha megrövidítitek a szenvedéseit.
2017. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vízhajtót is kap??? gondolom telítődött. ha eléri a szívét megfullad a miénk így pusztult el:(
2017. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A korát és a körülményeket tekintve az eutanázia valóban meggondolandó. Nagyon szép hosszú élete volt, kérdezzétek meg a dokit, hogy esetleg tude még valamit csinálni annak érdekében, hogy javuljon az állapota, ha nem akkor ne szenvedjen tovább.
2017. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szenved - és szerintem már szenved - akkor jobb lenne ezt lerövidíteni.

Itt sajnos már nincs remény, nem várható jobbulás, csak sokkal rosszabb lesz!

A szeretetbe ennek is bele kell férni, csak pokoli nehéz.

Hívjátok ki az orvost, de mondjátok, hogy olyan altatást kértek, mintha műtétre altatná és ha már alszik, akkor kapja meg a második szurit. Így semmit nem fog érezni és békésen elmegy.

Ha még elfogad ételt, akkor előtte adjatok neki minden finomságot, amennyi belefér, legyetek mellette simogassátok, beszéljetek hozzá, szeressétek, míg a doki odaér.

Ennél humánusabb dolog nincs, hidd el!

A végső nyughelyébe tegyétek be vele az összes használati tárgyát, tálját, pórázát, esetleg labdáját és mindent, amit ha meglátnátok megfájdulna a szívetek.

Amikor kész lesz a hant, meg fogtok könnyebbülni, de sokáig fájni fog még, ... de ez így is van rendjén!

2017. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es voltam azért a vízhajtón is gondolkozzatok. bár tudom nem megoldás:(((( Sajnálom.

:( a miénk magától pusztult el de nem láttuk rajta hogy fulladna csak a helyét kereste, elfeküdt, ez már 20 éve volt de ugyanúgy fáj mint akkor:(

2017. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod, hogy szenved, illetve az élet neki már csak a vegetálás, akkor önzőség magatok mellett tartani. Méltóságban el kell engedni, és úgy emlékezni rá, mint amikor még ereje teljében volt.
2017. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Vízhajtót, kálimumot, medrolt, szívgyógyszert szedett.

Egy fél órája volt kint az állatorvos. A kutyust elaltattuk :(

2017. jún. 12. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:

óhhh drága szíveim..

Sajnálom.:( DE legalább tényleg nem szenvedett először elszunyált aztán kaptam csak az igazit. nem érzett semmit!

Hát, sok erőt, tényleg sajnálom:( !

2017. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Őszintén, nehéz szívvel együttérzek veletek!

A szomorúság feldolgozásában segítsen benneteket a tudat, hogy szép és hosszú élete volt mellettetek és utoljára még megtettétek érte amit egy szerető gazdi megtehet.

2017. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!