Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben, mi a helyes...

Ebben az esetben, mi a helyes megnyilvánulás?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősünk, akit kb. fél éve ismerünk, és heti 1, néha 2 alkalommal látjuk magunknál vendégül.


Az első perctől kezdve a kutyánkkal "tök jól kijött".

Soha nem figyeltem különösebben semmire, játszottak, meg minden.


Aztán ma ugyanez volt. Mi többiek bent voltunk, aztán a szóban forgó személy még kint játszott a kutyával. Egyszer csak amikor bejött akkor közölte, hogy a kutya kiszakította a melegítőjét.


És tényleg ez volt. Beszélt össze-vissza, és amikor 4-szer is elmondta a történetet, akkor minden esetben mást mondott.


Máskor volt, hogy a szemem láttára cukkolta-ingerelte a kutyámat, és többször szóltam, hogy ezt nem kéne, mert hogy tök türelmes a kuty, de nem egy palota pincsi és nem jó ötlet ez.


(Egy felnőtt 6 éves, nevelt, NEM láncon tartott kutyáról van szó.)


Semmi gond és baleset nem lett, kivéve, egy kiszakított melegítő felsőt.


Nem beszéltünk meg semmit, akkor és ott, én kicsit ki voltam akadva, hogy ez hogy történhetett, stb.


A kérdésem az, hogy ilyen esetben mit kéne tennem, ha maximálisan korrekt szeretnék lenni?


Bocsánatot kérek?

Kifizetem a melegítő felsőt?

Vagy mindkettő?

Vagy megmondom az illetőnek, hogy egy kutya nem játékszer?

Vagy bármi más?


2017. jan. 14. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Megmondod, hogy ne cukkolja, mert legkozelebb a melegítővel együtt viszi a karját is.+ a kutya nem játékszer. Egy jól nevelt kutyát ne rontson el, mond meg neki, hogy nagyon sok munkád van benne. Ha nem érti zárd be a kutyát amikor jön, vagy tilts el a kutyától.
2017. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elmondod neki hogy nagyon sajnálod de ez maximálisan az ő hibája. A kutya nem játékszer. És itt tedd le a telefont. Nem kell hallgatni a baromságait aztán meg magyarázkodni egy olyan szituáció miatt amiről nem tetehetsz. Pont. Sajnálom, nekem még soha nem volt ilyen ismerősöm, ha utána is csak rimánkodni tud, szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2017. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért is kérdeztem, mert tényleg nem voltam még ilyen helyzetben.


Bármilyen ismerős, rokon, stb-nél soha semmi gond nem volt, a 3 éves kisgyerekkel vagy a 2 hónapos cicával sem.


És ugye mivel az én kutyám, így azt érzem, hogy az én felelősségem, ezért valamilyen "kártérítést" illene tennem (pl. kifizetem, megjavíttatom a melegítőt)

2017. jan. 14. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem fizetném ki neki, de bocsánatot kérnék udvariasságból, esetleg "kárpótlásul" meghívnám egy teára vagy pohár borra (amit szeret), a jó viszony megtartása miatt.


Ha az előszobában hagyott cipőjét megrágná a kutya, vagy bárhogy kárt okozna egy gyanútlan embernek, más lenne a helyzet, akkor kifizetném a kárt. De ebben az esetben a vendég ment játszani a kutyával, benne volt a pakliban, hogy sáros lesz/kiszakad a ruhája/stb., ilyesmi előfordul, vagy ha ezzel nem volt tisztában, akkor most megtanulta.

2017. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jóba vagytok nem fogja fel tragikusan. Én amikor átmentem a barátnőmhöz meglátogatni a kölyök puliját akkor kiszakította a felsőmet. NEvettünk rajta egyet. kölyökkutya, tűhegyes fogakkal igen számítottam rá, ezért "jáátszó" ruhában mentem.. Én a helyedben elbeszélgetnék a barátoddal...
2017. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Megpróbálok mindent megtenni, hogy mindenkinek jó legyen.

2017. jan. 14. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:

előfordulhat, hogy beleakad a foga a kutyának és kiszakad a póló. ha játszani akar vele, akkor vegyen fel olyan ruhát amit már nem sajnál, hogy piszkos/szakadt lesz.

Ha meg olyan ruhában jön amit nem akar bekoszolni ne ugráljon a kutyával. ha meg van nevelve a kutyát küld egy kijelölt helyre, vagy tartson távolságot amíg bemegy a vendég stb.

kérhetsz tőle bocsánatot majd ezt is közöld vele. ;)

2017. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!