Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem szobatisztaságra?

Hogy neveljem szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Mindenhova odapiszkit, hogy szoktassam arra hogy egy helyre végezze a dolgát? ( 6 hetes )

Kérlek segítsetek!!!!!



2017. jún. 13. 05:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért van nálad 6 hetesen? A törvény szerint 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. Amúgy 2-3 óránként ki kell vinni, főleg evés és alvás után, bent meg szépen feltörölni, és ha mindent jól csinálsz fél éves kora körül már félig-meddig szobatiszta lesz. A pelenka felektős.
2017. jún. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Arra kell még figyelni hogy ha kiviszed akkor olyan helyre vidd ahol nem jár másik kitya és ne egyen fel semmit. Lehetőleg kézben vidd odáig.
2017. jún. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért van nálam mert a gazdái nagyon nem akartak kölyök kutyákat és már a 8 kölyökből csak 3 maradt. Én is azt mondtam, hogy szeretném ha még 2 hetet az anyja mellet töltene, de így is már őt odaigérték egy nagymama korú nőnek aki 4 kutyát vitt volna el( 5 hetesen), és csak azért nem ő kapta mert azt mondta a gazdiknak, hogy nem kell a kutyának oltás stb.... (Nem törődtek volna vele). És csak felhívtak, hogy kel e a zsemle színű kutya, vagy elviszük most vagy a nőnek adják.
2017. jún. 13. 10:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok. Ilyen helyről nem szabad kutyát elhozni!


6 hetes kutya még baba. Nem fogod tudni rászoktatni, hogy egy helyre végezze a dolgát, és nem is kell ezzel próbálkozni. Olyan helyen legyen a lakásban, ahol a padló könnyen takarítható, felmosható. Ha megvan 2 oltása legalább már, akkor vidd ki kb. 2-3 óránként, eleinte olyan helyre, ahol nem érintkezhet más kutyákkal. Így lesz leggyorsabban szobatiszta, viszont mindenképpen hónapokig fog még tartani a dolog. Addig is a rengeteg takarítás marad, ez ezzel jár.

2017. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Más meg évekkel előtte kiállításokra jár, megismerkedik a tenyésztővel és a fajtával, várja a megfelelő párosítást... Utána figyeli a szuka vemhességét, kap ultrahang képet, lefoglalja a kiskutyát. Születés után kap az alomról képeket, meglátogatja őket, személyiség tesztet végez, hogy kiderüljön melyik kiskutya illik hozzá, várja a 8-10 hetes kort, addig rengeteget olvas, tanul, és mire odakerül hozzá a kiskutya biztosan nem gyakorin kérdezi meg, hogy hogyan legyen szobatiszta. ÍGY IS LEHET!

Na meg úgy is, hogy "itt egy zsemle színű, kell?" Hányinger...

2017. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem fajtiszta és nem tenyésztőtöl vettük. Egy baleset volt mert átszökött a fiú és egy véletlen "balesetből" lett. Hányinger ez az oldal. Egy dolgot kérdeztem( nagyon sokat olvastam már utána csak első kutya és gondoltam megkérdezem itt is de látom felesleges.) UI: ha hányingered van akkor hányjál és kussolj ha nem tudsz segíteni.
2017. jún. 13. 18:26
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem fajtiszta??? Mi van még benne, ló? Delfin?

Fajtiszta = kutya

Fajtatiszta = labrador, beagle, stb.

Egyébként egy keverék is megérdemelné, hogy normális élete legyen! Ne úgy dobálják mint egy darab húst! Hozzáértő gazdája legyen, aki nem az alapján választ hogy milyen színű, úgy hogy az alapokkal sincs tisztában! Nekem is keverék kutyám van, de felkészültem az érkezésére!

6 hetesen semmit se várj tőle.

2017. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szaporító nak meg uzenem IVARTALANÍTSA a szukát, ha van egy kis agya elkerülhetőek a balesetek.
2017. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk megkap mindent. Felkészülten vártuk és nem a színe alapján akartuk kiválasztani. Most hagyjam ott??? Már 5 hetesen elválasztották őket és felhozták már egy hete Pestre. Erről nem én tehetek mert még kértük hogy had maradjon ott 8 hetes koráig. Nem volt rá lehetőség. Ne engem szidjatok nem tehetek róla, ha nem én akkor más viszi el, de nálunk jó körülmények vannak. Ha nem lennének megfelelő körülmények akkor nem hoztam volna el.
2017. jún. 13. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!