Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem szobatisztaságra...

Hogy neveljem szobatisztaságra a yorkimat?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos yorkim. 8hetes kora óta nálam van, azóta próbálom szobatisztaságra szoktatni sikertelenül. Napközben 2 óránként kiviszem, el is végzi a dolgát, ilyenkor mindig nagyon megdicsérem, jutalomfalatot is kap, de amint bejövünk a házba, bepisil. Mindig alaposan feltakarítom a pisit, így azt sem lehet mondani hogy a szagok miatt. Sose bántom, inkább figyelmen kívül hagyom ha bepisil, és ilyenkor egy kis ideig nem játszok vele, hatha tanul belőle, de semmi. Tippek? Ti hogy csinálnátok? :(

2015. szept. 25. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, a kutyának leginkább evés, után 2-3 órával, játék és alvás után kell a leginkább lemennie.

Ezért hogy két óránként leviszed tök jó, de 4 hós korára illene hogy valami megragadjon.

MAga az elgondolás is jó. Nincs neki valamiyen baja, nem fázott fel? Mennyit sétáltok? Kutyapelenkát használsz? (Szvsz felesleges.)

2015. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs felfázva, kutyapelenkát pedig csak addig használtunk, amíg nem voltak meg az oltásai. Újabban már az ágyra is rápisil, ha nem veszem észre hogy épp ott szaglászik és nem viszem ki gyorsan.
2015. szept. 25. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Türelem. 4 hónaposan még kicsi ahhoz, hogy szobatiszta legyen. Nálunk mindkét yorki kb 9-10 hónapos korára lett szobatiszta nappalra. Éjjel még voltak balesetek. 13-14 hónaposan lettek 100%ig szobatiszták.
2015. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát lehet hogy le leszek pontozva, de mivel első kutyás vagyok és szintén yorkshire terrierem van én is azt tapasztaltam, hogy 8 hónapos korára lett teljesen szobatiszta.


Nyilván függ sok mindentől - elsősorban a gazdi hozzáállásától is - hogy mennyire sikeres a dolog.


Én nem kockáztattam - a tenyésztő a lelkemre kötötte hogy folyton felmosóronggyal korzózzak a lakásban, nehogy a kutya összeszedjen valami mielőtt vége az oltássorozatnak, értelemszerűen az utcára sem vittem le.


Tehát maradt a papír. Pelenkától ódzkodtam:) Igen ám de a fiatalúr következetes volt: következetesen a konyha közepére végezte kis és nagy dolgát, a papírt összeficnizte:)


Fentieket tekintve igencsak keserves időszak volt, de mire már felmosórongyot szorongattam még álmomban is csak szobatiszta lett a kutyám, aki köszöni, azóta is az igaz már 5,5 éves:)

2015. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!