Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reális volt ez a hozzáállás...

Reális volt ez a hozzáállás az orvos részéről? érdemes megpróbálni? Vagy most mi legyen?

Figyelt kérdés

vidéki kisvárosi környezet, tavaly májusi születésű tacskókverék kiskutyához most sikerült lejutni az orvosnak hogy az aktuális oltást megkapja. ami aggasztott és megemlítettem neki hogy a kutyának maradó tejfogai vannak, meg is nézte, a szemfogainál maradt meg két tejfog. nem csinált vele semmit csak azt a tanácsot adta hogy a helyi kisállat boltban vegyünk csonterősítő tablettát és abból adjunk neki két naponta egyet, amitől még kihullhat. mondtam hogy elmúlt egy éves és ennek már rég ki kellett volna esnie, nem indult meg rongyozásra sem eddig sem, annyit mondott rá hogy ez még így is beválhat ( a tabi).

másik dolog: a kiskutyát tavaly többször is elvittük a helyi kisállatklinikára, tök sok pénzt otthagytunk és szüleim meg is elégelték sajnos mert szőrtüszőatkás volt és immunerősítőket kapott. mostanában megint jelentek meg olyan kis fehér pontocskák az orrán és mintha jobban vakarózna (nem tudom nem csak attól lehet hogy mostanában már szalmában alszik a házában) ezt megemlítettem, letudta annyival az orvos hogy biztos hogy nem újult ki mert gyönyörű a szőre... szóval igazából nem tudom most hogy állunk. látta is orvos meg nem is. mégegyszer magán helyre sajna tuti nem fogják vinni a szüleim főleg többször, de nem szeretném nyilván ha problémái is lennének a kutyának későbbiekben


2017. jún. 13. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem semmi probléma. A tejfogról annyit, hogy nekem 24 évesen megvan még az egyik tejfogam és semmi bajom. A másik is megvolt, 16-18 éves koromban megpróbálták lehozni műtétek sorozatával, de nem sikerült. Most műfogam van. Én nem bolygatnám a fogait, ha nem kezd el nőni mellette az új fog úgy, hogy a tejfog nem esik ki.

Az atkáról nem tudok nyilatkozni, de ha amúgy jól van a kutya, akkor én egyenlőre nem izgulnék, de azért figyelném.

2017. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ha befejeződött a fogváltás érdemes átvizsgálni a fogazatot hogy nincsenek-e rendellenességek. Nagyon gyakori a perzisztáló tejfog, amikor a maradó fog mellett ottmarad a tejfog is, főként kistestű kutyáknál fordul elő. A ki nem esett tejfogakat egy rövid altatásos beavatkozás során javasolt eltávolítani, mert nem hagynak elegendő helyet a maradó fogaknak, a fogsor torzulása és ínygyulladás alakulhat ki. "

Ma már csak magánorvosok vannak.

Kálcium tablettától nem fognak kiesni a maradott tejfogak.

Vedd ki a szalmát és figyeld , elmúlik-e a vakaródzás.

Gondolom, bolha ellen védekeztek nála?

2017. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!