Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS. A kiskutyám lenyelte a...

SOS. A kiskutyám lenyelte a lányom műanyag játékát. Tudnátok tapasztalatokkal segíteni?

Figyelt kérdés

Pár napja törtènt. Azonnal hívtam az állatorvost, már többször volt kint nálunk. Antibiotikumot adott neki ès mèg valami más gyógyszert is. De annyira kètsègbe vagyok esve. Napok ota nem eszik, csak iszik. Egesz nap fekszik, rettentően lefogyott. Annyira bánt h tehetetlen vagyok :(

Holnap újra jön az orvos.

Akivel volt már ilyen, leirná tapasztalatait? Nagyon bízom benne hogy velunk marad.



2017. jún. 13. 21:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akivel már volt ilyen, az elvitte a kutyát jól felszerelt rendelőbe, ahol megnézték ultrahanggal, röntgennel, amivel csak kell, és ha nem jött ki minden darab vagy más gondot okozott belül, megműtötték.

Macskánknak volt egyszer bélelzáródása, aznap, hogy nem ette meg a reggelijét és délután elesettnek tűnt, cipeltük be az orvoshoz, aki bent tartotta, kontrasztos röntgent csinált neki és infúziót is adott.

Egyik kutyám később, mikor csak furcsán viselkedett, állandóan nyújtózott és fájlalta a hasát, vittük kisállatklinikára, ahol UH, röntgen segítségével nézték meg, hogy nem-e nyelt be valamit. Szerencsére őt csak gázok bántották akkor, de mivel hajlamos volt kölyökként kavicsokat lenyelni meg ilyeneket, mégis vittük azonnal.

Egy állatorvos sem tudja ránézésre eldönteni, hogy van-e a kutyában még idegen test, de ha ilyet nyelt le és utána rosszul van napokig, akkor nem is nagyon kell találgatni.

Nem tudom, hogy hol laksz, de ha ez már napok óta megy, azóta már megpróbálhattál volna szervezni valahogy egy fuvart az állatorvoshoz jószándékú emberek segítségével, még ha magatoknak nehéz is elvinni.

Hiába "bízol" benne, hogy veletek marad, amiket írsz, és az, hogy nem kapja a megfelelő kezelést (UH, röntgen, műtét), meglehetősen csekély esélyt ad rá. :(

2017. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ja, és a macskát természetesen műtötték is, mihelyt a kontrasztos rtg-nel megvolt az elzáródás helye.
2017. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ennyi. Mivel nem kaptál neked tetsző választ inkább felszívódsz és hagyod meghalni a kutyát..
2017. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem szivodtam fel. Siman rajottem milyen bunko emberek leteznek. De kepzeljetek, hatasosak voltak a szurik. Nem kell mutet. Voltunk bent vele, megneztek ot. Nem csinaltak semmit ugyan azt a szurit adtak neki. A kutyusbol szepen elkezdett tavozni a muanyag. Tegnap este mar evett is es vidaman hajtotta a cicakat az udvaron.

,,köszönöm a kedves szavaitokat,rohadtul segitettek,,

2017. jún. 16. 06:24
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerencséd volt. És a kutyádnak is.
2017. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A műtèt az, amibe belehalt volna
2017. jún. 16. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!