Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni sétáltatáskor...

Mit lehet tenni sétáltatáskor a kóbor kutyák ellen? Mi van, ha támadnak? Félek a sétáltatástól.

Figyelt kérdés
Ahol lakom, itt a városban nagyon sok a kóbor kutya, vagy az olyan kutya, amit kiengednek a gazdáik az utcára. Kicsi város. Viszont ha kicsit idősebb lesz a kutyám, szeretném hordani nagyon sokat a városban is sétáltatni, pórázon, természetesen. De félek, hogy a kóbor vagy a kiengedett kutyák majd nekünk támadnak. Mit lehet majd tenni? Hogy tudom megvédeni a kutyámat?
2017. jún. 15. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Rúgd fel vagy paprika spray. De jobb lenne szólni a sintérnek. Mi is szóltunk, amikor édesanyámat megtámadta egy kóbor kutya banda. Szerencsére volt nála kaja és odadobta nekik. Épphogy be tudott futni a kocsiba, mert elkezdtek utána szaladni. Vicsorogtak rá kintről.
2017. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy veszel egy vasalt orrú cipőt és abban jársz sétáltatni, vagy viszel magaddal egy nagy botot/viperát, amivel lecsaphatod a rátok támadó dögöket.


Sajnos kevés a felelős kutyatartó...

2017. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Alapjáraton a kóbor kutyák nem támadnak boldog-boldogtalanra.

Ha meg gazdás agresszív kutya van az utcára engedve, azt meg jelenteni kell.


Nekem kutyákkal agresszív kutyám van, én is félve sétáltatom a szabadon engedettek miatt. De eddig nem volt gond. Vigyél magaddal sprét, vagy nekem tanácsolták már az esernyőt is (kinyitod a 2 kutya közé).

2017. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kiszökős kutyák gyakorlatilag sosem voltak szocializálva, megfelelően nevelve. Így de, ezek lehetnek agresszívek főleg a kutyára, de emberre is.

Megfelelő fellépéssel, magabiztossággal könnyen el lehet kergetni a kutyákat eszköz nélkül is. De ha az segít, egy kaviccsal töltött palackot nyugodtan vihetsz, amit hozzávághatsz a kóbor kutyákhoz teljes erőből, miközben közben ráordítasz, felé lépsz, elzavarod.

2017. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Növesztesz egy pár golyót, és ha nektek mennek, akkor kegyetlenül szétvered a pofájukat.

Én is azt szoktam, mert hiába szeretem a kutyákat, ha az enyémet akarja bántani, azt simán kicsinálom.

2017. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!