Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor etetitek egy nap a...

Hányszor etetitek egy nap a felnőtt kutyátokat?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy egyszer kéne csak egy nap. Az én kutyám rengeteget mozog és ezálltal 1,5 szer annyit eszik, mint az előírt adag. Napi 2 részre bontom, mert szerintem 450 gramm túl sok lenne egyszerre. Vagy mehetne neki egy adagban?
2017. jún. 16. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Napi egyszer etetem. Este.
2017. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi napi egyszer adunk enni neki, de akkor bőségesen :)
2017. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Egyszer eszik, este. Nem is igényel többet, magától állt be erre még 1 éves kora előtt.

Az egészen kicsi és a nagy termetű kutyák táplálékát viszont nyugodtan el lehet osztani felnőtt korban is két részre, jobb mintha egyszerre megüli a hasát.

2017. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer eszik, este 6 körül. 8 éves csivava keverék, Brit Care-t eszik. Szívem szerint én is kétszer adtam volna neki enni, de sosem evett reggel, ezért maradt az esti etetés. Valamikor még ígyis kihagy egy-egy napot önszántából.
2017. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggel és este, nem szeretek egyszerre olyan sok kaját adni neki én se. Eleve habzsolva eszik, nem hiszem, hogy jobb lenne egyben és nem nyernék vele semmit, akkor meg minek.
2017. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Naponta egyszer, reggel. Eleinte én is este etettem.

De amikor túlsúly-probléma adódott, rájöttem, jobb, ha nem "lefekvés" előtt adom a kaját, hanem reggel, amikor előtte a nap, az aktív időszak. Gondoltam, ezzel az "időbeosztással" javulnak az esélyei arra, hogy több kalóriát dolgozzon le.

És valóban működik.

2017. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
1 evesek ketszer esznek. Ezt szoktak meg es varjak is reggel. Plusz igy nem terhelem a gyomrukat
2017. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2x. Nekem mind tápos korszaknál, mind nyersnél (2 éve váltottunk) bejön. 1.kutya: Tápnál 1x étkezésnél olyan lustább lett, terhelte a gyomrát... nyersnél nincs ilyen, de nagyon szereti, így elosztom, meg mert a másik kutyam is 2x eszik. 2.kutya : tápot kb 1 évet evett, előtte 6 évig konzervet (tudom, hülye voltam),2 éve nyersezek vele is, ő savproblémás, azért is váltottam, a szájszag nagyon lecsökkent, azért 10évesen nem rózsaillatú, de igyekszem, és most már csak elvétve van hányás, ami a konzerv/táp mellett a végén mindennapos volt, a legjobb minőségű táp mellett is :( kb 1 évben 4x pár napig esznek tápot, ha elfelejtek húst venni, és nem tudok elmenni venni (havonta 1x porciózok)
2017. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggel-este kap enni, mivel mozgékony, nagyobb testű kutya, egészségesebb 2 részletben etetni.
2017. jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!