Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyámat más kutyákhiz, hogy séta közben ne bolonduljon meg, ha lát egy másik kutyát? (nem agresszív, csak játszani szeretne velük)

Figyelt kérdés

2017. jún. 5. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon felpörög menjetek el másik irányba vagy ültessétek le és várjatok amíg megnyugszik. Esetleg nasival is el lehet terelni a figyelmét,sajnos nálunk ez nem használ,mert olyankor nem érdekli a kaja. Mi is küzdünk ezzel,de a kezdetekhez képest már legalább el tudunk menni egy másik kutya mellett anélkül,hogy úgy kelljen húzni mint egy szánkót. :D Most egyébként csak 6 hónapos a kutyusunk, de sokak szerint majd kinövi bár én ebben nem hiszek.
2017. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi jártunk kutyasuliba vele. Es ott ezt megtanitottak hogy a kutya ránk figyeljen mit csináljunk. Meg igazabol mikor munka van a kutyának a gazdira kellett figyelni es a milyenkben ez bennemaradt. Vagy ha jon egy es olyanja van akkor leül vagy lefekszik es ugy van addig mig el nem megy mellettünk az a masik.
2017. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most vagyunk 1 évesek, és az én kutyám is húz oda, mert játszani akar. Juti fali ilyenkor nem ér semmit, se a játék. Én se tudom mit csináljak...
2017. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valtsatok iranyt vagy cdinaltassatok fektetest ultetest mig meg nem nyugszik
2017. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt engedd kutyák közé, hadd játsszon velük. Élhesse ki ezt a teljesen normális és természetes vágyát. Másrészt ha pórázon van, ha épp nincs játék idő, tiltsd le az őrjöngésről. Kezd el megnevelni, hogy ha azt mondod, maradjon nyugton, akkor maradjon nyugton. Ha azt mondod, hogy hagyja figyelmen kívül a másik kutyát, akkor bizony ignorálja azt. Ha ez nem megy, ha nem tudod még nevelni őt, vidd kutyaiskolába. Olyanba, ahol van összeengedés és nevelés is a munka mellett.
2017. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!