Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letudná valaki írni hogy...

Letudná valaki írni hogy hogyan tudnám orvosolni a lenti kutya szobatisztasági problémát?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 1 éves tacskó keverék kiskutyám és SZOBATISZTA de, amikor dolgozok sajna nem bírja ki és amikor haza érek mindig beszarik és behugyozik. :( néha akkor is amikor alszok szóval az úgymond köztes időket nem bírja ki. De amikor otthon vagyok vele akkor meg bírja sokáig és nem piszkít be sehova szóval szobatiszta. Letudná valaki írni hogy hogyan tudnám orvosolni a problémát?
2017. jún. 19. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ő nem szobatiszta.

Az én 6 hónapos kutyàm is kibír 10 óràt pisi-kaki nélkül.

2017. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem de akkor hogy orvosoljam? Naponta kétszer vagy háromszor leviszem. Lent van pisi kaki nincs gond. De ha meló elött leviszem és ugyanúgy kakil pisil amire hazajövök addigra odapiszkít.
2017. jún. 19. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:

A 2 igen kevés.

Hàt figyelj. Én úgy csinálom hogy 5-től 6-ig séta, utána reggeli, 7-kor még egy gyors pisi, negyed 8-kor indulok dolgozni, fél 6-ra érek haza, akkor rögtön leviszem egy gyors pisire, majd 7-kor indulunk sétálni 9-ig. Utána vacsi. És néha még fél 11-11 fele is le szoktam vinni ha az esti séta és vacsi utàn nagyon sokat iszik.


De az is lehet hogy vizelettartási baja van a kutyànak.

2017. jún. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minimum háromszor, de inkább négyszer le kell vinni, mindennap ugyanabban az időben. Kora reggel, kora du, kora este, késő este. Törekedj rá, hogy 8 óránál több semmiképpen ne teljen el 2 séta között, de még jobb a 6 óra.
2017. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De dolgozok így kb 9-10 órát van egyedül
2017. jún. 20. 13:45
 6/9 anonim ***** válasza:
És nincs senki aki közben le tudná vinni legalább egyszer? Minek vállaltál akkor kutyát, most komolyan?
2017. jún. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Több fórumon is olvastam hogy a kutyának lazán kikéne bírnia a 8-9 órát. Van akinek még többet is kibír! Amúgy meg igazándiból csak akkor para amikor délutános vagyok mert amikor éjszakás vagyok akkor ritkán piszkít be. Igazad van nem gondoltam át a kutya vállalást de imádom szeretem olyan mintha a fiam lenne szóval kidobni elajándékozni eladni nem fogom!inkább végig szenvedem vele ezt az időszakot és közben megoldást keresek!
2017. jún. 21. 13:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, 8-9 órát, csakhogy te 9-10 órát dolgozol! Ha jól számolom, azért van némi különbség! Már a 9 óra is olyan ami súrolja a határt, ahhoz viszonyítva, hogy a 6 óránkénti vizelés lenne az egészséges egy kutyánál.

Megoldás csak az lehet, ha valaki napközben még legalább egyszer leviszi pisilni. Mert így főleg a kutya fog szenvedni és előbb vagy utóbb tönkre fog menni a hólyagja.

2017. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valamit megpróbálok majd mert ez így nem jó
2017. jún. 21. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!