Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztasági "nehézségek";...

Drk91 kérdése:

Szobatisztasági "nehézségek"; vagyis mit csinálunk rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy kb 9 éves tacsink és mellé jött egy kiskutyus is (tanyáról, most múlt 3 hónapos..., kb 2 hónaposan hoztuk el). Kicsit nehéz a szobatisztaságra nevelés, mert a tanyán ott engedte ki magá ból a pisit/kakit ahol az inger érte... idebent igyekszünk figyelni rá, ha megtörténik a baleset akkor időben elcsípni és gyors kivinni (kertes házban lakunk). A tacsika megtanulta már, ő szokott szólni ha kell neki kimenni. A picit is ki szoktam vele engedni az udvarra, hátja megmutatja neki az idősebb h mit kell csinálni. sajnos eddig csak 3-4X kakilt kint. ha beengerdjük őket az udvarról (kb 5 percig szoktak kint lenni), utána meg bent engedi ki. Mit csináljak h megtanulja, h szólni kell? sétálni még nem vihetem, mert nincs meg az összes oltása, így marad az udvar (habár az se teljesen jo megoldás) Csináltunk már újságpapírral, ott félig működött a dolog, mert hol arra pisilt, kakilt, hol nem... illetve van egy kis tálvca, amibe belerakok egy-két kakit, hátha érzi a szagot és odamegy a dolgát végezni... nem tudom, mit csinálhatnék még, hogy ne bent fogadjon pisitenger? Köszi a segítséget és válaszokat! Első kutyusom, nem vagyok ebben még profi, de igyekszek..

2017. jan. 22. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod, hogy szobatiszta legyen, ne teríts le újságpapírt, mert ezzel csak összezavarod. Eleinte nagyon gyakran, minimum 2 óránként ki kell vinni, és ha kint elvégezte a dolgát, akkor nagyon meg kell dicsérni. Nem 2 nap alatt lesz szobatiszta, de türelmesnek kell lenni. Fontos, hogy ne legyen se pelenka, se újságpapír, mert azzal csak azt tanulja hogy mégiscsak végezheti bent a dolgát, pedig pont az ellenkezője a cél.
2017. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szólni nem fog. A rendszeres és gyakori kivitel segíti a folyamatot legjobban. Ha otthon vagy, vidd ki kb. 2 óránként eleinte, evések, alvások után mindig. Kint dicsérd, ha sikerült valami, bent pedig szó nélkül takaríts gyorsan fel. Több hónap, mire megbízhatóan szobatiszta lesz, addig marad a gyakori takarítás.

Benti tálcára, újságpapírra stb. ne próbáld szoktatni, a cél az, hogy csak kint végezze a dolgát. Ha bent is lehet (tökmindegy, hogy papírra vagy sem), azzal nem lesz szobatiszta és csak összezavarod.

2017. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld kéz! :)
2017. jan. 22. 20:38
 4/4 A kérdező kommentje:
ami felmerült kérdés, az az, hogy egyszerűen nem tudom kicsukni anélkül kb fél percre sem az udvarra, hogy ne nyüszítene és ne kaparná az ajtót. Mit tegyek, h leszoktassam róla? Ki is szoktam vele menni. De éppen azért is csukom ki, vagy küldöm ki néha, hogy kint pisiljen kakiljon, de egyszerűen ez lehetetlen, mert a kint töltött idő abból áll h nyüszít és kaparja az ajtót.
2017. jan. 23. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!