Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire macerás az uszkár és...

Mennyire macerás az uszkár és a bichonok szőre? Saját tapasztalatokat várok!

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2017. jún. 20. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Naponta fésülni kell + az uszinak 1-2 havonta kozmi
2017. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Uszkárt nem tudom, de a mostani a 3. havanese-ünk.

2-3 naponta ki kell fésülni, különben filcesedik. 3 havonta kozmetika.

2017. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van időd fésülni és kozmetikába vinni olyan ütemben, hogy a szőre igényli, akkor nem macerás.
2017. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Uszkár: néhány naponta fésülés, ha a sétán össze szed valamit (toklász, bogáncs stb.) azt ki kell szedni azonnal belőle. 2-3 havonta kozmetika (nyiratás),de több uszkáros ismerős megtanulta a saját kutyáját nyírni.
2017. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia kozmetikus vagyok és uszkár tulajdonos. Attól függ mekkora szőrben tartod ha rövid akkor heti 1-2x eleg fesulni viszont akkor 1-2 havonta nyirni kell, ha hosszú szőrben tartod akkor naponta fesulni kell es azert olyan 4havonta nyiratni az uszkárt. A bichonok hasonló ápolást igényelnek. Ha nedvesség éri (eső, fürdetés) akkor utána átkell fésülni, mert hamarabb összeáll. Ha sokat hempereg, játszik más kutyákkal (nyál=nedvesség) akkor is hamarabb összeáll a szőre. Valamint mindent begyűjt a bundájuk akár rövidebb akár hosszabb, mindenféle bogáncs fű, fa darabkák... minden beleakad. Egyszer bementünk egy bozótosba hát egy órát fésültem szegényt. De amúgy az enyém eléggé vigyáz magara, nem megy magas fűbe, koszba ha nem muszáj, mert utánam bárhová bemenne :) amúgy imádni való fajta az uszkár én teljesen beleszerettem, más fajtát már nem is akarok.
2017. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, amúgy nem olyan nehéz megtanulni egy fajta kozmetikázását és akkor mindig szép ápoltan tarthatod.
2017. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: meg nem árt egy csapató sem... És akkor már majdnem berendeztél a nappaliban egy fél kozmetikát. Egyszer próbáltam magam kimosni az uszkárunkat, hát az kemény dió megfelelő felszerelés nélkül. Amúgy tényleg imádni való jószágok.
2017. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!