Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első ajtós felszállású busszal...

Első ajtós felszállású busszal kutyaszállítás? Személyes tapasztalatokat kérek.

Figyelt kérdés
Közepes méretű (térdig érő) kutya, ha táskában szállítom, elvileg ingyenes. És ha csak pórázzal felsétálok vele a buszra és bemutatom a bérletemet, tutira fog szólni a sofőr, hogy vegyek jegyet neki is?

2017. jan. 23. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván fog szólni, ill. szájkosár is kell rá, ha nincs hordozóban.
2017. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, mivel személyes tapasztalatot kértél: én még kölyökként se kísérleteztem azzal, hogy majd elüldögél az ölemben, meg nem veszek neki jegyet, hátha elnézik. Ahogy írtam elég macera így is, egy kis spórolás kedvéért én nem állnék le a kallerral vagy a sofőrrel, hogy mekkora a kutya meg hogyan szállítható és hogyan nem.
2017. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Pórázon vitt kutyának jegy kell. És szájkosár.
2017. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor a hordozóban nem kell szájkosár, ugye?
2017. jan. 23. 12:18
 5/17 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Melyik busztársaság?
2017. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Hordozóban egyáltalán nem viheted fel sem jeggyel sem anélkül, mert nem fér bele a kézipoggyász kategóriába.
2017. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Budapesten lakom, BKK.


Utolsó: Hogy ne férne bele? Kisebb a táska, mint 40*50*80 cm (azt hiszem, ennyi a maximum mérete a poggyásznak).

2017. jan. 23. 12:52
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Hordozóban nem kell szájkosár. Viszont az nem úgy van, hogy bármekkora kutyát bepréselhetsz egy hordozóba, csak hogy ne kelljen neki jegyet venni. A BKK szabályozása szerint például :"Élő állat a kézipoggyász méretét meg NEM haladó, állatok szállítására alkalmas, zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható..." Az is szabályozva van, hogy mi az a maximum méret, ami belefér a kézipoggyász fogalmába, így ha attól eltér, akkor simán mondhatja azt a sofór/kaller, hogy vegyél/venni kellett volna pluszban jegyet. Te tudod mekkora az a kutya, azért egy saccperkábé kisebb vizslaméretűt már nem fognak engedni díjmentesen boxban szállítgatni azért, hogy spórolni tudj.
2017. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Idézem a Nyolcast:

"zárt szállítóeszközben"

Becipzározod a tatyit?

Egyébként én a 6-7 hónapos corsómmal felszálltunk elöl jegyet venni, majd leszálltunk és hátul felszálltunk.


A térdig érő kutya már ne olyan pici. Miért probléma neki jegyet venni?

2017. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


"Kisméretű kutyát.."

2017. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!