Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálna a doki ha a...

Mit csinálna a doki ha a kutya egy lehelletnyit sántít?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt vettem észre hogy mintha kicsit màsképp menne a kutya mint szokott. Egyébként senki nem mondta hogy sàntítana. Lehet csak beképzelem. De nekem úgy tűnik mintha egy nagyon nagyon picikét sántítana.

Doki mit mondana? Kiröhögne? Vagy telenyomná a kutyát gyógyszerrel?


2017. jún. 21. 06:09
1 2
 1/11 Salx Narval ***** válasza:
Nem hinném, hogy csak úgy mindenféle vizsgálat nélkül gyógyszerezné és azt sem, hogy kinevetne. Valószínűleg egy képzett orvos ránézésre is látná, hogy mekkora a baj de biztosan végigtapogatná csontozatát, gerincét, megvizsgálná a talpát és ha talál valamit akkor döntene a továbbiakról.
2017. jún. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előszőr átmozgatja a lábait, megnézi, hogy fáj e valamelyik izülete. És ha baj van csak akkor kap gyulladáscsökkentőt és szükség esetén röntgent csinálnak
2017. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint (több orvossal, több kutyával) elvégez pár vizsgálatot, kijelenti, hogy fogalma sincs, mi a gond, de azért ad egy gyulladáscsökkentőt (ami amúgy csak tüneti kezelés, de sebaj) és mondja, hogy pihentessük. Mindezt sok sok pénzért.
2017. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya?

Melyik lábára gondolod, hogy sántít?

Milyen fajta?

2017. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3#

Nálunk is pont így történt bár csak a gyulladáscsökkentő árát fogadta el,2700 körül volt. Egyébként a sántítás nálunk megszűnt 4 nap alatt. Hogy a gyógyszertől-e vagy sem,azt nem tudom.

2017. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3as. Nyilván kisebb sérülésekről volt szó, ami miatt nem lett volna érdemes további, komolyabb (és drágább) vizsgálatokat elvégezni. A kutyák amilyen idétlenek simán meghúzzák az izmaikat/szalagjaikat vagy beütik a lábukat. Ilyenkor gyulladás alakul ki plusz nyilván fájdalom, a gyulladáscsökkentővek ezt kezelik. Ha ezt megkapta, de pár nap múlva újra jelentkezik a sántítás akkor szokták komolyabban kivizsgálni. Ha pedig tényleg lehúzós a doki akkor váltani kell.
2017. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen apró sérülések miatti gyulladást viszont nem kéne gyulladáscsökkentővel kezelni. A gyulladás nem kóros folyamat, hanem a szervezet gyógyító mechanizmusa. A gyulladáscsökkentő ezt a gyógyító folyamatot gátolja, ezért a sérülések nehezebben gyógyulnak. Mielőtt kérdezed, én is csak akkor veszek be gyulladáscsökkentőt, ha nagyon rosszul vagyok. Egy kis húzódás miatt nem.
2017. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az lehet,de egy kutyán a kis húzódás nem látszik mivel folyamatosan kompenzál, ha már valami látszik rajta, hogy nem oké akkor ott valami tényleg nem oké. De nyilván az orvos megállapítja, hogy milyen mértékű lehet a sérülés és a fájdalom, majd az alapján kezeli. Nem vétlenül tanulnak 5,5 évet+ gondolom a doki sem kezdő már. Egyébként ez is érdekes dolog, hogy fájdalom mellett lényegesen lassabban gyógyulnak a sérülések. A fájdalom csillapítása viszont azt eredményezheti, hogy az állat azt hiszi semmi baja és elkezdi terhelni, még súlyosbodhat is a sérülés.
2017. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legújabb kutatások nem támogatják a gyulladáscsökkentő szerek adását.

[link]


In conclusion, looking at the mechanism of inflammation one can easily deduce that, although NSAIDs will alleviate symptoms, in the end they will inhibit the body's normal healing mechanisms and also put the subject at the risk of side effects: with ulcers and renal failure the most common.


Azt mire alapozod, hogy a fájdalom csökkenti a gyógyulást? A fájdalom egy jelzés, hogy azt a testrészt pihentetni kéne.


Sajnos a tapasztalataim megtanítottak arra, hogy ne fogadjam el vakon, amit a szakember mond, hanem nézzek utána. Attól, hogy valaki x évig tanult valamit, még nem feltétlenül van képben a legújabb kutatásokkal, pláne nem az esetlegesen jól működő alternatív megoldásokkal. Egyébként nem vagyok teljesen laikus, a tanult szakomon volt anatómia, fiziológia, farmakológia, ginekológia, patológia, epidemiológia kurzusunk is. Nem olyan részletesen, mint egy orvos, de azért az alapokat tudom és képzem is magamat rendszeresen.

2017. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A pontos mechanizmust nem tudom, mert élettanom még nem volt, de azt igen, hogy fájdalom nélkül gyorsabb a gyógyulás. Nagyon sok tényező befojásolhatja. Amerikában pl. az egészségbiztosítás is másképp vonatkozik azokra az emberekre, akiknek van háziállatuk. Tény, hogy jelentősen gyorsabban épülnek fel azok, akik állatokat társállatokat tartanak. Legalábbis nekünk ezt adták le:D
2017. jún. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!