Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges a kiskutyám. Hétfőig...

Férges a kiskutyám. Hétfőig ráér a doki?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

8 hetes kiskutyám van, tegnap este óta véres nyálkát ürít, elég gyakran, és ma reggel látom, hogy radírozik is. A kedve, étvágya normális, játszik, jön-megy, aktív. A neten olvastam, hogy ez a férgesség tünete.

Dokihoz hétfőre vagyunk bejelentve, ez lesz élete első orvosi látogatása, nyilván a féreghajtás és az első oltás a menü.

Kérdésem: ráér hétfőig ez a probléma, vagy vigyem el most a kórházba?



2015. nov. 21. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már véres, akkor súlyos a dolog, a helyedben elvinném most rögtön! Amíg csak sok a féreg az ürülékben, de nincsen vér, addig nem annyira vészes, viszont ha véres, akkor kaphat egyéb fertőzést is akár!
2015. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha véres, akkor nem ér rá. Nem tudom, honnan van szegény kutyus, de ilyenkorra már kéne lennie egy oltásának, és több féreghajtáson túl kellett volna esnie.

Szerintem ne várj vele hétfőig.

2015. nov. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Féreghajtózni 4 hetes korától kellett volna, 2 hetente, ergo most jöhetne a harmadik alkalom. Továbbá ha 8 hetes, akkor már a 6 hetes parvó elleni és a 8 hetes kombinált oltással is rendelkeznie kellene, gondolom majd ez jön hétfőn. Sikerült találni egy szaporítót ugye, akitól oltatlanul, férgesen elhoztátok a kutyát!?? Bravo! Ha véreset kakil az a szerencsétlen csöppség, az a minimum, hogy ügyeletre viszed, hétfőig még több, mint 48 óra. Csak gratulálni tudok!
2015. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Tudod, hova dugd a kéretlen kioktatásodat, semmit nem tudsz arról, hogy került hozzám! 2 napja van itt és előéletét tekintve csoda, hogy él! De te csak osszad az eszet nyugodtan, majd jobban alhatsz, hogy ma is okos voltál és jól megmondtad!


A többieknek köszönöm!

2015. nov. 21. 09:22
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Ne azon idegeskedj, hogy megmondtam a véleményem, hanem azon, hogy véreset kakil a kutyád. Valóban nem tudom, hogy miként kerül oda, ilyenkor mindig szokott jönni a mentett kutyus verzió, mikor nekiesik bárki a kérdezőnek, én azt is elhiszem, hogy a bokor alatt találtad. Mindig jól alszom és nem kioktatni akartalak. Bárhonnan is van a kiskutyád,ha a bokor alatt találtad, az azon a tényen nem változtat, hogy ha véreset kakil, nem a gyakorin kérdezgetek, hanem felnyalábolom és orvoshoz viszem. Itt kezdődik a felelős állattartás. Megsértődhetsz és hőböröghetsz, az még a tényen nem változtat. jobbulást a kutyusnak!
2015. nov. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azt már csak elnézitek, basszus, hogy mertem kérdezni! Nem kifogásként írom, hogy nem szaporítótól van, persze, nyilván tök sufnikutya, de nem vettem, nem támogattam vele senkit.

Tele vagyok jó szándékkal, előző mentvényem parvósan jött hozzám, kikezelték, túlélte. De minden betegséget nem ismerhetek kívülről. A net közömbösen beszél a dologról, megítélni így nem tudom, ez a férgesség milyen szakasza, ezért kérdeztem.

A stílus, amiben megnyilvánulnak az ilyen észosztók, mint te is, bicskanyitogató.


Megyünk a dokihoz, szép napot.

2015. nov. 21. 09:31
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

hát, ha így folytatod, a hétfőt már nem fogja megérni...

most komolyan, ha te véreset ürítenél, nyugodtan ülnél otthon, hogy "ohh, ez még ráér hétfőig, addig csak nem patkolok el..."

ahogy felettem is írták, nem megsértődni kell, hanem vinni szegényt állatorvoshoz, hogy legalább meglegyen az esélye a túlélésre

teljesen megérhető a többiek reagálása is, hiszen naponta lehet itt a tiédhez hasonló kérdéseket találni: mi baja a kutyámnak? ki bírja hétfőig? elvigyem állatorvoshoz?, és az utolsó kérdés még a jobbik eset...

ha egyszer magadra vállaltad egy kutya életét, onnantól kezdve felelős vagy érte, tehát ha szerencsétlen állat látszólag sz_arul van, akkor igenis tessék sos-ben elvinni állatorvoshoz és nem ide irkálni kérdéseket, hogy kibírja-e nyomorult hétfőig...

2015. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bollocks ***** válasza:
85%
Ha szar helyről hoztad a kutyádat két napja, az lett volna a minimum, hogy az első út az állatorvoshoz vezet.
2015. nov. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes kutyust ilyen tünetekkel azonnal vigyél orvoshoz, mert könnyen belepusztulhat, ha valami komolyabb baja van.


Az én kutyám felnőttként akkor kakilt véres nyálkát, mikor összeszedett egy jó kis bélgyulladást, szóval nem feltétlenül férgesség van a dolog hátterében!


Vidd el, biztosat csak az orvos tud mondani.


Víz mindig legyen a kutyus előtt, nehogy kiszáradjon, ha netán átvált a dolog hasmenésbe.

2015. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagyunk válaszolók így felháborodva, mert rengeteg ilyen kérdés van, és oké, hogy te mentetted, de sok kérdező szándékosan vett szaporítós kutyát, és eszük ágában sincs orvoshoz vinni. Te legalább elgondolkodsz ezen, nyilván jó úton jársz, de múltkor egy nő kutyája LEBÉNULT erre itt kérdezősködött, hogy mit csináljon vele..de orvoshoz nem tudja vinni, mert ez meg az, jött nekem azzal , hogy egyedül neveli a gyerekét, meg nincs kire hagynia, stb, kifogások hegyén-hátán. Előtte egy nő írt nekem privátot egy hasonló válaszomra, amit a 81%os írt, hogy mit képzelek én, neki 5 gyereke van, munkája nincs és hogy hol lenne pénze oltásra, meg orvosra.. én meg visszaírtam, hogy akkor mi a jó anyjáért van szaporítós kutyája (mert nem azt írta, hogy mentett keverék, hanem direkt kihangsúlyozta a fajtáját, stb..), meg minek csináltatja fel magát, ha nincs munkája se...


Szóval a tökünk ki van már a sok idióta emberrel, akik még az állatorvosi rendelőben sem jártak a kutyával, azt meg, hogy tudják, illetve felfogják, hogy mi a különbség a szaporító/tenyésztő és fajtiszta/fajtatiszta között, még remélni sem lehet :(


Szörnyű, hogy nap, mint nap ilyeneket kell olvasni, és egy ilyen kérdés után (mármint amit feltettél) joggal akadhatnak ki, mert nem ez lenne az első kérdés, ahol felelőtlen a gazda, sajnos. Én is tettem fel régen kérdést, mikor megmérgezték a kutyánkat, először nem is gyanakodtam mérgezésre, aztán tisztább lett, de egyből mindenki a dokit írta, én meg voltam olyan hülye, hogy amúgy a kérdésbe nem írtam, hogy mindjárt indulunk, csak még volt félóra a rendelő nyitásáig, és nem akartam máshova vinni, mert bíztam a dokinkban. Szóval vannak véletlenek, elírások, de sokszor, aki távgyógyítást vár tőlünk, a válaszolóktól, az a büdös életbe nem viszi el dokihoz a kutyáját :(

2015. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!