Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistermetű kutyákat...

Milyen kistermetű kutyákat ajánlotok lakásba?

Figyelt kérdés

Korábban egy foxterrier dobta fel a napjaimat, viszont már öreg volt és két éve elhunyt. Most úgy döntöttem, újra készen állok egy kutyus befogadására. Viszont már nincsen annyi időm, mint amikor a foxterrieremet kaptam, nem tudok egy nap 2-3 óra hosszú sétákat beigtatni (csak hétvégén).

Tehét elsősorban egy kevesebb mozgásigényű, rövid szőrű kutyust szeretnék. Hosszabb szőr azért nem jöhet szóba, mert a közelben nincsen kutyafordász, nekem meg nincsen autóm. A foxi szőrével is rengeteget szenvedtem, mire sikerült levágni.


A mopszon gondolkodom, tetszik is nagyon, aranyosnak tartom a nyomott arcát és az életstílusomhoz is találna, viszont rengeteg hátulütőt olvastam/hallottam a fajtáról, hogy sok a betegség, kieshet a szeme, rengeteg légzési probléma.

A jövőben majd lesz 1-2 hosszútávú utazásom repülővel is, ahová termlszetesen majd vinni akarom magammal a kutyusomat.

Érdekelne, ti milyen fajtákat ajánlotok?



2017. jún. 21. 16:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Pekingi palotapincsi pedig szintén nem repülhet. Mégegyszer mondom, hogy a bulldog, mopsz sem.
2017. jún. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#10-es: Nekem is volt menhelyes kutyám, képzeld. 12 éves voltam, mikor egy 5 éves közép méretű kutyát megkaptam, aki kölyökkora óta bent sínylődött. Teljesen antiszoc, félős kutya volt, kb nrm ismerte a világot. Mégis könnyebb volt helyrehozni, mintha egy kölyköt kaptam volna, amivel annyi a vesződés, hogy az nem igaz. Ennyi erővel kezdőknek kölyökkutya sem való, mivel nagyon könnyű elrontani, ha nem ért hozzá az ember. Így meg menhelyről ivartalanítva, chippel, oltásokkal egy "kész" kutyát kaptam, tehát közel sem annyi az orvosi számla, mint egy kölyökkutyánál, akinek kell 6 oltás, darabja ötezer, chip, kéthetente féreghajtó + a későbbi ivartalanítás. És ne mond nekem, hogy egy fajtatiszta, túltenyésztett kutya egészségesebb, mint egy UV. És hidd el, egy ilyen gazdátlan kutya 10000x jobban tudja értékelni a jót, mint egy kiskorától csak jóban részesült eb.

Nem rábeszélni akartam a kérdezőt, természetesen ő dönt, hogy mit akar, én csupán megemlítettem, hogy bizony, megéri, a tévhitekkel ellentétben. Hadd legyen már saját véleményem nekem is, jó? :)

2017. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók, kérlek ne veszekedjetek a kérdés alatt, ha nagyon fontos és zavar titeket valamit, azt meg lehet beszélni privátban.

A bichonok tetszenek, csak a szőrük miatt tartok egy kicsit, a csivavával kezdek megbarátkozni, a pinscherek valamiért nem szimpatikusak... A mopsz felé még mindig húz a szívem, de annyi rosszat írtatok róla, hogy már én sem tudom mit akarok.

Ha jól belegondolok, bármelyik kutyafajtát választom, lesznek hátulütői, mindegyik fajtának van valami 'veszélye', az egyik kicsit beteges, a másik nehezen idomítható, a harmadikat le sem lehet lőni a sok energiától. Akármelyik kutyára kérdeznék rá, biztosan kapnék valamennyi negatív visszajelzést.


Elsősorban nekem az a fontos, hogy én a legjobbat tudjam nyújtani a kutyának. Ezért nem választok egy nagytestű, sok energiájú, hosszú szőrű fajtát, mert nem érezné jól magát egy kis lakásban, nem tudnám vinni napi 5 órát sétálni és nem tudom gondozni a szőrét sem, úgy ahogy azt kellene, a megfelelő módon.

Egy lustább kutyusfajtát szeretnék, akinek elég napi egy hosszabb séta, mellé a 2-3 egészségügyi +játék az udvaron és tanulás, nem kell órákat fészülhetni a szőrét és elvan a lakásban is. A legjobbat szeretném neki ami telik tőlem, ahhez mérten fogok választani.

A menhellyel már előttem szépen leírták mi a gond. Honnan tudhatnám, hogy milyen vérmérsékletű kutya kerül hozzám, milyen örökletes problémai vannak, miken ment keresztül? Remélem megértitek.

2017. jún. 24. 18:55
 14/14 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Így van, minden fajtának lesz vmi negatív tulajdonsága, ha Te mopszot szeretnél, akkor azt válaszd. Amit leírtál, napi egy hosszabb séta + játék, tanulgatás az udvaron tök jó egy mopszinak és nagyon szeret lakásban lenni. Viszont neki is ajánlott egy furminator vagy legalábbis egy gumis kopókesztyű, amivel hetente 2x átfésülöd, mert vedlési időben főleg, nagyon jön a bundája.

Egy, ami a legfontosabb, nagyon nézd meg honnan veszel kutyát. A körülmények, a tenyésztő kutyái, a eü szűrésekről a papírok, a genetikai háttér, eredmények stb.

Fontos: törzskönyv, számla, eü garancia, 2 oltás, 4-5féreghajtás, regisztrált mikrochip, minimum 8 hetes kor betöltése -->ezek legyenek meg, mikor elhozod a kiskutyát.

De előtte járj utána ezeknek, illetve a tenyésztőtől is kérdezgess, hogy lásd mire megy ki a dolog, gyorba elpasszolni, minél több pénzért, minél előbb avagy minél jobb helyre kerüljön a kutyái utódja, minél több infot tudjon meg rólad. Nem mindegy.

Meg persze az azt követő tartási körülmények, megfelelő táplálás, mozgatás stb stb mind számítanak.

Így nem lesz beteges a kutyád.

Sok sikert és jó kutyázást!

2017. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!