Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt állatorvos? Epilepszia...

Van itt állatorvos? Epilepszia gyanús kutya?

Figyelt kérdés
9 éves kutyám pár napja epilepsziás tüneteket mutat, összeesik, volt hogy fekve rángatózott pár másodpercig, vagy csak megroggyant állva. Voltunk tegnap dokinál, csinált vervizsgálatot, hasi, sziv uh-t, pajzsmirigyet nézett de monden rendben van. Azt mondta ilyenkor már nem nagyon lesz egy kutya epilepsziás de nem tudja még mi okozhatja. Valaki találkozott mar ilyennel
2017. jún. 22. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Vidd el másik orvoshoz is, az a biztos.

De lehet csak a kora miatt elgyengülőben vannak a végtagjai, erre van egy szakkifejezés de nem jut most eszembe.


Jobbulást kívánok neki!

2017. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A miénk 8 évesen lett az. Milyen fajta, ha megkérdezhetem? Egyes fajták hajlamosak rá, a miénk puli volt. Ha összeesett és rángatózott, akkor valószínű az, mondjuk nem értem miért mond ilyeneket az orvos, a mi dokink egy másodpercig sem akadt fenn rajta, hogy középkorú kutyán jött elő. Viszont sajnos sok mindent nem tehetsz. Persze megvettük mi is a gyógyszert (kúpot kellett bedugni a fenekébe olyankor), de igazából sokat nem használ. Végül elpusztult szegény egy év múlva.

A munkahelyemen beszélgettem egy idős portás bácsival, neki a mindene volt a kutya (nálunk is családtag), szintén epilepsziás. Na ő aztán állítólag végképp mindent kipróbált rajta amit csak lehetett, mégis egy reggel holtan talált rá. Ő sem volt fiatal kutya.

2017. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azbén kutyámnál 4 éves korában jött ki. De az epilepsziát nagyon jól lehet kezelni a korai stádiumban. Ha rohama van, utána egy hétig szed a miénk a nyugtatóból amit a doki írt fel és így csal nagyon ritkán vannak rohamai, általában a stressz váltja ki. Szerintem is keress fel egy másik állatorvost.
2017. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy baromi nehéz összerakni, hogy mitől van a kutyának rohama. Hacsak nem pont a roham közepén látja a doki, akkor nem fogja tudni 100%-ig megállapítani, hogy mitől van ez. Persze, lehet tippelgetni, hogy mikor szokott kijönni, milyen sűrűn, stb., de az, hogy kapsz egy bogyót/kúpot/akármit, sajnos nem garancia semmire.

Arra meg nagyon kicsi az esély, hogy roham idején lássa a doki - még ha ugrik is esetleg jófejségből, aligha ér oda időben...

Akár epilepszia, akár egyéb okozta görcs, a rohamok között ugyanis teljesen tünetmentes lesz, vizsgálhat rajta bármit a doki.


Fentit nekünk az orvosunk mondta, szintén rohamokkal küzdő kutyunál.

Ha erősködsz, lehet, hogy ír fel valamit, de ahogy fentebb is írták, ez nem minden esetben lehet megoldás.


Az én kutyum jól bírja, amit tapasztaltunk, hogy stressz idején jön elő gyakrabban. Hogy éppen mi a stressz, az állapotától függően változó: lehet utazás/új hely, de csak annyi is, hogy hazaértünk és örül. Van, hogy egymás után több rohamot is kap, aztán olyan is, hogy hónapokig kutya baja.

Egyébként a miénknek olyan 6 éves kora után jött ki, most 9 múlt, és *lekopogom* egészséges és jól érzi magát.

Doki szerint amíg jól van, addig ne essünk kétségbe, roham esetén figyeljünk oda rá úgy, ahogy egy embernél is: ne üsse be magát sehova, kapjon levegőt, ilyesmik. Viszont arra számítanunk kell folyamatosan, hogy idővel a rohamok sűrűsödnek, kevesebb lesz a békés időszak. És bizony ez élete végéig elkíséri.

2017. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első pedig diszpláziára gondolt szerintem, bár az rángatózással, görcsös rohamokkal nem jár tudtommal. Ott a nehézkes mozgás, megroggyanás, sántikálás, "szívesen fekszik" a kutya a tipikus tünetek.
2017. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha rohama van vegyétek fel telefonnal és mutassátok meg a dokinak. Pont azért kéne gyógyszeres kezelni a kutyát, hogy a rohamok ne legyenek sűrűbbek vagy súlyosabbak. Ezek a nyugtatók nagyon gyengék viszont nagyon jól lehet velük kezelni a betegséget. Ha már súlyosbodott az állapota akkor nyilván erősebb szerre van szükség. Ezért kell minél hamarabb kezelni
2017. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jack russell terrier.

Nem hiszem hogy a végtagjaival lenne gond mert amúgy elèg virgoncan fut, ugrál ha esemèny van.


Amiket leirtam mind pár masodperc volt, ott voltam mellette rs mire odaugrottam hogy mi van vele, megfogtam és abba is maradt.


Kapott Calmexet, Nootropilt és Milgammat egyelőre ennyi, ma visszamegyünk egy vérnyomasmérésre. De mivel mindent tendben talált félek hogy valami az agyában lehet...

2017. jún. 22. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:
9 évesen is ki tud alakulni az epilepszia. EEG-s vizsgálattal bizonyítható.
2017. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!