Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leállítani két...

Hogyan lehet leállítani két verekedő kutyát?

Figyelt kérdés
Kis falusi kertesházban élünk, van egy labrador-hovawart keverékünk, és egy németjuhász keverékünk. Mindkettő nagyon szófogadó, békés kutya, azonban egyszer-egyszer elveszítik a fejüket és féktelen verekedésbe kezdenek. Ilyenkor mit ajánlatos kezdeni velük?

2017. jún. 22. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Slaggal hideg vízzel lelocsolás ami praktikus egy kertes házban.Működni szokott.
2017. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Akármilyen jól neveli is az ember őket, olykor-olykor összeugorhatnak valami miatt. Nálunk is volt már példa verekedésre. A vízzel locsolás nem ért semmit. Ha valamivel nagy zajt tudsz csapni, azzal könnyebben kizökkentheted őket. Én bepattantam az udvaron álló autóba, és nyomtam a dudát. Azonnal szétugrottak.
2017. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

14 éves volt az öreg kutyánk, aki mellé vittünk egy újat. Jó párszor elverte a fiatalabbat, de ha ráordítottunk, hogy nem! hagyd! stb. azonnal abbahagyta. Persze már az első incidens után csak akkor voltak együtt, ha otthon voltunk, legalább a házban, de mivel nem lettek soha spanok, max ignorálták egymást és mert nagy udvarunk van, több elkerített résszel, ezért mindig külön voltak csukva a végén.

16 évesen sajnos elment a régi kutyusunk :(, majd vettük egy újat, egy igazi köcsög terriert :). Pár hónaposan odaszaladt a meglévő kutyánkhoz, aki épp evett és beleevett a tányérjába, mintha tök természetes lett volna. Akkor a másik kutya rámorgott és odakapott neki én pedig ordítások közepette lekevertem neki egy istenes pofont. Azóta eltelt 6 év és soha semmilyen incidens nem volt, pedig ők már együtt vannak. A nagy megtanulta, hogy ha a kicsi rámorog, neki félre kell állnia...


Ha tényleg szófogadók a kutyák, egy szóval le kell tudnod állítani őket. Ha pedig tényleg nagyon durván verekednek, akkor el kéne gondolkodni a különcsukáson. Hallottam már sztorikat amiben az egyik kutya megölte a másikat vagy durván megsebesítette és nem is bull típusúak voltak és úgy ki voltak képezve, hogy azt sokan megirigyelnék...

2017. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha sokszor fordul elő és durva szakemberhez kell fordulni. Minden kutyanal elofordul a vita. Ha mar megtortent akkorpedig slag.
2017. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekunk bevált.
2017. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A parkban egyszer két goldi összeverekdett. A gazdájuk üvöltött mint egy nemnormális, abba is hagyták
2017. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Az a furcsa, hogy már lassan két éve él együtt a két kutya, eddig egyszer sem történt semmi ilyesmi.

Mindkét kutya lány, az első találkozásuk után lerendezték a vitát, a labrador lett az "alfa-nőstény" kettőjük közt.

A kérdés kiírása óta még egyszer előfordult a harc, amint kiléptünk a házból, odajöttek, és egymásnak estek.

2017. jún. 22. 14:26
 8/19 anonim ***** válasza:

A 10 éves szetterem összeugrott 2 boxerrel. Nagyon féltettem a kutyámat, mivel a hosszú fülét bármikor elkaphatták volna, stb.

Azonnal benyúltam a kutyák közé, és felemeltem az egyik boxert, majd a saját kutyámat. Furcsa volt, mert egyik kutya sem harapott meg. Éreztem a fogaikat, de csak összenyálaztak. (egy kis sebem lett, de az azt sem tudom, mitől lett). A kutyák abbahagyták a harapást, amikor érezték, hogy ott egy ember keze.

2017. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
# 8-as, ez veszélyes üzem, örülj, hogy kisebb karcolással megúsztad! Verekedő kutyák közé sosem nyúlunk, mert irtó veszélyes lehet!
2017. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Férjeméknél is előfordult néha. Boxer, és foxi. Kanok, de a foxi volt a rangidős. Nagyon jól elvoltak együtt, nagyon jó falka voltak, de mindig egy dolgon vesztek össze. Ki tud jobban a gazdi (falkavezér) kedvére tenni...

Általában ebből volt bunyó. Nem sűrűn, kb évente 1x - vagy ritkábban, de akkor vér folyt. Állatorvos nem kellett, annyira nem durván, de azért nem kímélték egymást. Nem kellett szétszedni őket, abbahagyták maguktól.

A foxi 13 évig élt, a boxer hirtelen öregedett meg, amikor elvesztette a társát, kb fél évvel később követte őt (7 éves volt)

2017. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!