Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kiskutyáért...

Németjuhász kiskutyáért megyünk holnap, és anyuka apuka törzskönyves. A kiskutyáknak nincs, és van a mellkasában és a mancsánál fehér szőr és ismerősöm azt mondta az miatt már nem lehet fajtiszta. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2017. jún. 23. 17:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez a kutya nem fajtatiszta.
2017. jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem törzskönyvezett rajzos német juhászom van. Mikor elhoztuk, (9 hetesen ) a tenyésztőtől, majdnem tiszta fekete volt, még világos foltok sem voltak rajta, nemhogy fehér.

Hivatalosan a német juhászoknál a fehér színű folt nem elfogadott.

2017. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen nem fajtatiszta a kutya. Fehér szín nem lehet benne, de ha nem is lenne, akkor is max. fajtajellegű keveréknek minősülne. Lehet, hogy anyukát több kan is befedezte.

Ilyen helyről nem szabad kutyát venni! Nem azért, mert nem fajtatiszta, hanem az ilyen szaporítós kutyáknál halmozottan fordulnak elő súlyos, örökletes betegségek, mint pl. diszplázia.

Ha német juhász szeretnétek, tenyésztőtől kell venni, ahol a szülők szűrtek ezekre a betegségekre.

2017. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Idő tegnap 18:36

Nem csak azok a kutyák vannak tenyésztésben, amelyek "csúcsteljesítményt" érnek el. Ha egy kutya megfelel a tenyészszemlén, akkor már tenyésztésbe vonható. A tenyésztéshez pedig nem szükséges mindig az első 3 helyen lennie a kutyának a kiállításon.

Így is elég baj, hogy az itthoni tenyésztők legtöbbje az aktuális sieger top kutyáit választják fedező kannak. Aztán tele lesz az ország a kan utódjaival, beszűkítve a párosítások lehetőségeit. Mert a nagy tenyésztők bizony leginkább arra törekednek, küllemben a legszebb, ma favorizált kutyát hozzák létre.

2017. jún. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
14-es, egy szóval sem mondtam, hogy kiállításon kellene remekelniük a kutyáknak. Én speciel munkára gondoltam, elvégre a németjuhász mégiscsak munkakutya, nem dísz!
2017. dec. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!