Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy fahtiszta-e...

Honnan tudom, hogy fahtiszta-e a kutyám?

Figyelt kérdés
Megszülettek a kiskutyáink. Az anyjuk fahtiszta spániel törzskönyve is van és elvittük egy másik fajtiszta kutyához, és mikor hazahoztuk 2 napra rá elszökött és összeragadt egy másik kutyával. Az anya fekete amihez elvittük sárga de a kiskutyák is feketék feketék. Most skkor honnan tudom, hogy fahtiszták-e? Számitott hogy utánna egy másik kutyával ragadt össze?

2017. jún. 5. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Zavaros amit leírtál. De inkabb keres jo gazdit a kolykoknek a szikadat ivartalanitsd. A kölyköket csak 8 hónapos kor utan add oda a gazdiknak oltás chip fereghajtoval. Ja es sok pénzért megtudják mondani vmilyen genetikai vizsgálattal hogy mibol mennyi vagy hogy fajtiszta-e
2017. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Akkor fajtatiszta, ha van törzskönyve

Te meg egy hülye szaporîtó vagy

2017. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Es jo lenne ha a menhelyekre nem csinálnak utanpotlasnak sok kutyust. Plane ne spanielt mert az meg macerás is a fule miatt. Jar a taps fiam. Hiaba van torzskonyve a szülőknek attol meg nem lesz torzskonyves a tied. A kenneleknel állítanak csak ki torzskonyvet ha es hat ez szar ugy hogy nem vigyaztal elegge a kutyadra es egy masik is felcsinalta. Amugy meg lehet a szukatol pont ezeket a geneket örökölte es azert nem olyan a szine mint a kane.
2017. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Genetikai teszttel, ami drágább, mint amennyit kapnál az egész alom kölyökért. Azon kívül sehonnan. Ajándékozd el az egész almot KEVERÉKKÉNT és utána soha többet ne legyenek kiskutyák.
2017. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha kutya, akkor fajtiszta. Mert a kutya is egy faj, az ember is, a zebrapinty is...

A fajtatisztaság már más kérdés.

2017. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
100%, Hogy nem azok
2017. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Szóval... elvitted szaporítani a kutyádat egy másik spánielhez, viszont a kutyád egy másikkal is párzott?

Bármelyiktől is vannak a kiskutyák, azok fajtiszták, de nem fajtatiszták. Előttem leírták, miért: a kutya is egy faj... a spániel meg egy fajta... akkor számít fajtatisztának, ha van törzskönyve, megvannak neki a szükséges szűrései, neked meg engedélyed a tenyésztéshez!

2017. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Nincs még elég beteges, idegbeteg cocker ? A francnak kellett elcseszni ezt a fajtát :( A spancik a szívem csücskei. A kutyatartást pedig IQ teszthez és több vizsgához kötném. Pl engedelmességi vizsga, alapismeretek a kutyáról.
2017. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem fajtatiszta, több kutyától is lehetnek kölykei. Tehát igen, számít.

De amúgy sem minősül annak, maximum fajtajellegű keveréknek.

2017. jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7. válaszadó vagyok!

Ezt a levelet kaptam - feltételezem a kérdés kiírójától, vagy valakitől, aki osztja a nézeteit:


"te szűrt vagy?? családodba voltak szívbetegek cukorbetegek, kövérség, egyéb egészségügyi problémák? szemüveges vagy? ha a válaszod bármelyik kérdésemre is Igen, akkor kérlek soha ne legyen gyereked, mert örökölni fogja!! Csak az egészséges szűrt embereknek kéne utodókat nemzenie és nem kéne szaporítani az olyan nyomikat mint te. szívességet teszel vele az emberiségnek."


Kutyákról beszélünk, akikből már így is túl sok van a Földön, hála a kegyetlen szaporításnak... tele vannak a menhelyek, és az ilyen szaporulatok esélyt sem adnak nekik, h megfelelő gazdára leljenek! EZÉRT nem kéne szaporítani, nem csak a szűrésekről van szó! Persze könnyebb levélben mocskolni, mint megkímélni a szukát az elléstől...

2017. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!