Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyesek miért vannak ennyire...

Egyesek miért vannak ennyire a menhelyi kutyák ellen?

Figyelt kérdés

Valahányszor jön egy kérdés, hogy a kérdező nem tudja milyen fajta kutyája legyen, valaki szóba hozza, hogy esetleg fogadjon örökbe menhelyről, ha nincs elképzelése. Erre mindig jön egy-két ember, akik lehurrogják a menhelyi kutyákat, "minek ajánlod a menhelyt, semmi értelme, nem örökbefogadást kérdezett", stb.


Ennek mi az értelme? Most ha valaki megkérdezi, hogy milyen kutyája legyen, az miért zárná ki az örökbefogadást? Menhelyen is vannak kiskutyák.

Mert máskor meg csak azt olvasni, hogy "jaj ha nem fajtatiszta akkor is lehet szeretni a kutyát, a tk csak úri hóbort".


2017. jún. 27. 21:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"- a kutya kapott egy nagyobb ketrecet és nem döglik éhen

- amikor a teljes hozzá nem értéstől a kutya mindenféle viselkedés problémákat fejleszt ki magának"


Miért, ha szaporítótól vesz kutyát, akkor nem fogja ezeket csinálni? Csak a menhelyinél?

2017. jún. 28. 04:17
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

De, ugyan azt fogja csinálni. Ezért kéne inkább a tenyésztő és szaporító közötti különbséget elmagyarázni, hogy a jóember el se jusson odáig, hogy "Óh, he, ez is fajtatiszta, csak olcsóbb!". A kutyaválasztás egy bonyolult téma, a kutya és a gazdi igényeit egyaránt fel kell mérni, és aszerint választani.

A másik, hogy általában az ember ÉRDEKLŐDIK, felméri, hogy milyen kutyák vannak egyáltalán. Na ha ilyen esetben valaki odaveti, hogy menhely, akkor a kérdező okosabb nem lett. Elképzelhető, hogy utána mégis menhelyről fogad örökbe, de a kérdés célja az volt, hogy tájékozódjon, a kritériumai szerint milyen fajtákat talál.

2017. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Ráadásul általában nem ismered a menhelyi kutya előéletét. Hogy mire ugrik, mire támad. És ha már van mondjuk egy kisgyerek is a családbna már nem kísérleteznék vele :S

Szép dolog az örökbefogadás, tisztelem is aki csinálja, de én biztosabb vagyok egy olyan kutyában akit kölyökkora óta én nevelek.

A tk meg nem úri hóbort, hanem garancia az egészséges, valóban fajtatiszta kutyára. Nekünk is tk-s németjuhászaink vannak, de ez már csak a fajtába való szerelem miatt :) és nem is mondanám hogy fajtakutya mániás vagyok, met voltak keverékeink is, azokat is szerettem, de ez egy nagy álom volt. :D

2017. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát én csak olvasgatni jöttem de szeretném megkérdezni szóval a menhelyi kutyánál kialakulhatnak viselkedési priblémák meg a szaporítós kutyánál is mer úgye papirt nem kapsz hozzá és tök mindegy hogy neveled szétfogja tépni a családot mer ideggyenge és sántit és minden baja van, ez eddig okés értem. Amúgy a tözskönyves kutya azon kivül hogy 110% - ig egészséges és véletlenül se lesz beteg nem is tud harapni? Nincs foga? 6-8 hetes korába mikor az új gazdihoz kerül már mindent tud? Rossz neveléssel és hozzá nem értéssel nem lehet tönkre teni vagy menhelyre juttatni?
2017. jún. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%

14-es: tenyésztőtől törzskönyves kuta nem kerül 6 hetesen gazdihoz. Leghamarabb 8 hetesen, de inkább később.

Ezenkívül ismerik a várható tulajdonságait, igényeit. Nem 100 %-ban, de előre lehet tudni, hogy mekkora a mozgásigénye, gazdacentrikus, vagy önálló fajta, makacs vagy lesi a gazdi minden mozdulatát.

A kutyákat nem csak küllemre tenyésztették ki, hanem belső tulajdonságokra is.

2017. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
76%

De igen van foga és harapni is tud és egy TK-s kutya nevelését is elég komolyan el lehet cseszni. Ezért pl aki első kutyának kájt vagy kaut vagy egyéb nehezebben nevelhető kutyát szeretne azt inkább lebeszélik róla. Mert egy kutya NEM játék, ha nem jól nevelik veszélyes lesz. Aztán jönnek a storyk az embert széttépő kájról, amstaffról és a többiről. Ezek pont azért következnek be, mert hozzá nem értő gazdák kezébe vannak olyan fajták, amik nem oda valók.

Pl. egy szapis goldi simán lehet agresszív rosz természetű, ellenben a tenyésztős goldi sejthető, hogy egy könnyebben kezelhető, első kutyának tökéletesen megfelelő kutya lesz belőle. Mert az alap természete ennek eleget tesz. Nehéz elrontani (nem mondom, hogy nem lehet de sokkal kisebb rá az esély)

2017. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!