Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákkal enyhén domináns...

Kutyákkal enyhén domináns kutya mellé egy kölyköt?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kistestű kanom, kölyökkorában egy szuka mellett volt, mellette nőtt fel. Csak sajnos amikor a kan 2 éves volt, a szuka elpusztult.

4 év telt el és a kan mindig elakart szökni, más kutyákhoz (persze nem engedtük neki) . Most úgy döntöttünk, hoznánk egy kistestű kölyköt mellé. Egyedül attól félünk, hogy nem jönnének ki. Alapjáraton azzal a kutyával aki behódol nekai semmi baja. Csak hajlamos bevédeni a kajáját más kutyáktól (mondjuk a szukával egy tálból ettek) , de szerintem ez külön etetéssel megoldható lenne.


2017. jún. 29. 08:47
 1/7 anonim válasza:
Nálunk a 3 éves és a 4 éves fiú kutyánk mellé jött egy kis köjök(szintén fiú) és nagyon jól elvanak. Igaz ami igaz külön tálból esznek....
2017. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még jóhogy védi a kajáját. Te ennél a tesóddal egy tányérból ? Ne legyen már luxus külön tál az állatoknak.
2017. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alapvető, hogy külön tálból etetjük a kutyákat.

Mint ahogy az is, hogy szocializáljuk és neveljük.

A kan kutyádat mennyit sétáltatod? Játszhat, ismerkedhet más kutyákkal? Szófogadó, azaz ha balhézni akar, tiltható?

Ha fentiek nincsenek rendben, akkor előbb ezt tegyétek rendbe, mielőtt újabb kutyát vállaltok.

2017. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jesszusom -_- ! Persze, hogy külön táljuk lenne, a szukával is külön táljuk volt. Azt, hogy egy tálból ettek, csak azért írtam, hogy szemléltessem, hogy tőle nem védte be a kajáját, de már rögtön támadni kell, meg lenéző hangnemben írni. Ezért nem szeret ezen az oldalon senki kérdezni, a sok nagyokos ahelyett, hogy segítene, azonnal sérteget. Természetesen aki normálisan válaszolt arra ez nem vonatkozik, nekik köszönöm!

A kutyával egyébként naponta egyszer (min. 1 órát) sétálunk. Kertes házunk van, ennek ellenére benti-kinti kutty, de inkáb benti. Természetesen tiltható a rossz viselkedésről, behívható, de ezt "éles helyzetben" még nem teszteltük. Nagyon okos. Rengeteg mindent tud. Más állatokkal jól kijön, egyedül kutyákkal nem annyira, mint írtam, domináns. Engem is hajlamos bevédeni sétákon az idegen kutyákkal szemben. A szintén domináns kutyákkal nagyon nem jön ki, kölyökkori szocializáció hiánya miatt. A kölyköt kutyaoviba vinnénk, ha szükséges, akkor kutyasuliba. Neki nagyon figyelnénk a szocializációjára.

2017. jún. 29. 13:30
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Még a jelenlegi kant sem késő elvinni kicsit kutyasuliba szocializációs foglalkozásokra, mielőtt érkezne az új eb :)
2017. jún. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vasárnap jön a kicsi, addig már nincs idő sajnos :/ .
2017. jún. 29. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát en biztosan nem így kezdtem volna. Alapból megnyomtam volna a kapcsolatot a gazdi és kutya között. Nalunk is volt probléma,nem a kajábol de pl vizestálnál egyszerre ivásból stb. Én 2 felnőttet szoktattam össze; de előtte 1 hónapig külön foglalkoztam mindkettővel. Es tiltásra abbahagyják a balhét, nagyjábol eldőlt ki van ki felett, mármint a 2 kutya közt. Persze most is vannak jelzések egymásnak, hogy ha az egyiknek sok a másik akkor odakap vagy ha a másik bevédi a fekhelyét. De ameddig nincs sérülés, verekedés(ledominálás nem számít annak), addig nincs para. Én hagyni szoktam őket "szóhoz jutni" de minsig figyelek és ha az egyik már tovább menne, akkor jövök én :)
2017. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!