Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megcsinálja a vadászv...

A kutyám megcsinálja a vadászvizsgát kell törzskönyv is? Feltétele hogy legyen törzskönyv?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmelyik vizsgának nem feltétele a tk, szerencsére.
2010. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. máj. 20. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Dehogynem BH vizsgához is kell tk és chip , különben hogyan azonosítanák be a kutyát ??

Vadászvizsgáról nem tudok semmit , de ezek alapján oda is kellhet , de vadászáshoz amennyire én tudom nem kell vizsgás kutya.

2010. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha olyanok válaszolnának akik értenek is hozzá.

BH vizsgához nem kell tk. mivel keverék kutya is leteheti.


A szabályzatból:

"BH - Kísérőkutyák vizsgarendje


Általános feltételek

Minden fajtájú, illetve méretű kutya részt vehet a vizsgán. A részvétel alsó korhatára: 12 hónap."


Bár a kérdés nem ez volt, hanem:

A VAV-hoz nem feltétel a törzskönyv. Azt bármilyen kutyával megcsinálhatod.

A képesség és munkavizsgához szükséges általában tk. - mivel ezek felkerülnek rá -, de még ezeknél is meg lehet beszélni, h úm. megbeszélés szerint "csak úgy" megcsinálod (mindenféle tét nélkül). Valamint field triálokon és working testeken szükséges törzskönyv, mivel azt a vizsgaszabályzat kimondja. De ezek ugye versenyek, nem sima vizsgák.

2010. máj. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor fogalmam sincs, hogy keverék kutyák hogy vizsgáznak és lesznek munkakutyák. Vagy a keverékeknek is lehet "jelképes" tk-t csináltatni? Lehet, hogy értesz hozzá, de ezek szerint csak a papírformához, és nem a gyakorlathoz...
2010. máj. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én keverékemnek van BH vizsgája és nincs tk-e. Jelképes sem. És azért mert a szabályzat kimondja, h BÁRMILYEN kutyával lehet vizsgázni.


Szerintem te kevered az IPO-val ahová tényleg csak tk-es kutya vihető. Mivel a megszerzett IPO szintek ugyanúgy felkerülnek a tk-re. Valamint azért mert az IPO az FCI által kitalált és preferált vizsgarendszer az őrző-védő fajtákra nézve.

2010. máj. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(A BH vizsga az engedelmességről szól, miért ne tehetné ezt le egy keverék kutya?)
2010. máj. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!