Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angliába kutya?

Angliába kutya?

Figyelt kérdés
Itthon szeretnék venni egy mopsz kölyök kutyát és kiszeretném hozatni Angliába, viszont nem teljesen vagyok képben. Tudom,hogy kell chip és utána veszettség elleni oltás valamint 24 órával előtte féreghajtó (meg gondolom útlevél is) . Viszont valahol azt olvastam, hogy fél éves kor előtt nem érvényes a veszettség elleni oltás. Valaki elmagyarázná, hogy akkor hogyan. Meg hány hetes kortól hozhatom ki?

2017. júl. 1. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Az Európai Unio területére csak 4 hónapos kor feletti kutyát lehet behozni, mert rendelkeznie kell az első veszettség elleni oltással. Nem tudom, hogy Angliába ez mennyire érvényes, mert ugye már nem tagállam, de szerintem ott is hasonló lehet a szabályozás.

Mopszot nem valószínű, hogy bármelyik légitársaság is bevállalna ha repülővel tervezed az utat mert a légitársaságok többségénél az összes nyomott orrú kutya tiltólistás vagy csak saját felelősségre vihető.

A féreghajtó szerintem lényegtelen ilyenkor, de a saját érdekedben és a kutyád egészsége érdekében jó ha van.


Útlevelet az állatorvosod tud kiállítani.



Nyílván Angliában sokkal drágább de én még mindig ott venném meg mint itt ha tartósan(5+év) odaköltöznék. Ha pedig rövidtávú(1-2év) a tartózkodás akkor szerintem várj vele amég hazaérsz.

2017. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

[link]

Akit megbízol a szállítással, az tökéletesen tudni fogja, hogyan lehet eljuttatni a kiskutyádat hozzád.

2017. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!