Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kínai meztelen kutya jó...

A kínai meztelen kutya jó választás első kutyának?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát és ez a fajta nagyon meg tetszett. Ezért lenne pár kérdésem:


Agresszív fajta,mert jó pár tesóm van?


Makacs,én nagyon szeretem a makacs kutyáka?


Tapasztalatok nagyon érdekelnek, én tapasztalatlan vagyok 11 éves fiú,de anya tudna segíteni a dolgokban hogy mit hogy kell de inkább én szeretném nevelni az első kutyámat.


Köszi a válaszokat!;)



2017. júl. 1. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem való egy 11 éves gyereknek és "jó pár" tesójának...


Egyrészt ez a kutya igen törékeny és nagyon igényes, öltöztetni kell, vigyázni rá, hisz mivel nincsen szőre könnyen leég vagy akár élősködő mehet bele.


11 éves fiúként fel vagy készülve minderre?

2017. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Ráadásul az ára sem kicsi hacsak nem egy szaporítótól van...
2017. júl. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy, hogy honnan van.viszont igen fel vagyok készülve ugyanis Vány egy yorki kan kutyája anyának és ez a fajta is nagyon fázis úgyhogy igen fel vagyok készülve.
2017. júl. 1. 21:46
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy felkészülve, ugyanis most mondtad hogy mindegy honnan van, tehát megvennéd a szaporítótól a beteges fajta jellegű keveréket. 11 évesen nincs kereseted hogy utána az állatorvosi százezreket rákölthesd a kutyára. Amíg gyerek az ember igazából nem neki van kutyája hanem a szüleinek.

Egyébként meg értem én hogy szereted a makacs kutyákat, de nem tudnál bánni egy makacs kutyával. Ők nem úgy makacsak mint az ember hogy nemet mondanak egy ideig utána meg beadják mégis a derekukat hogy jó jó azt csinálom amit mondasz, hanem ők úgy makacsak hogy nem hallgatnak rád, ellened szegülnek, odakapnak neked és nem tisztelnek, rengeteg probléma adódik ebből.

2017. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért nem vagyok olyan hülye vagy fogyatékos hogy nem bírom kiválasztani a kutyámat!!!!!
2017. júl. 1. 22:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kínai meztelen kutya 100 ezer forintba kerül minimum.


Ami ettől olcsóbb, az keverék. De szerintem látod a saját szemeddel:


Törzskönyves kiskutya, tenyésztőtől: [link]


Jófogásos "meztelen": [link]

2017. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy érted?
2017. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, és egy kis érdekesség: [link]


Sokan a "kopasz" kiskutyát csak leborotválják, aztán így adják el...

2017. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem mondtuk hogy hülye vagy és fogyatékos, csak azt hogy tapasztalatlan. Kedves kérdező, egy ilyen kutya tenyésztőtől akár lehet 100ezer forint is. És akkor a ruháiról, samponjairól/krémjeiről (mert ha jól tudom ennek a kutyafajtának kellenek ilyenek-légyszi ne öljetek meg ha hülyeséget mondok) nem is beszéltünk.


De felőlem persze vehetsz szaporítótól is, ott már bőven van 30k-ért, de az a te bajod lesz később mert ha olyan kutyát fogsz ki, amelyik beteges, akkor akár több mint 100ezer forintokat is költhetsz orvosra.


Egy kutya egy kutya, akármilyen pici vagy nagy, vezérre van szüksége, és még nem haragudj, de te nem lennél az ő szemében vezér, mert tapasztalatlan vagy.


Sokkal jobban ajánlok inkább egy menhelyi kutyát, kutyaiskolával. Első kutyának, legalábbis.

2017. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 es vagyok, egyébként ha nincs semmilyen célod a kutyával, például tenyészteni vagy versenyekre vinni, vagy hogy annyira mégsem a szíved csücske a kutyafajta, akkor teljesen felesleges fajtisztát venned. Egy keverék kutyus is tud szívből szeretni. Sőt sokszor sokkal hűségesebbek, mint egy fajtatiszta. Az országban szinte minden menhely televan, gyepmesteri telepekről nem is beszélve, szóval biztos találnál egy magadnak tetsző kutyát, csak keresni kell.


Nem lehurrogni akartalak meg leszólni, csak tisztázni a kutyatartás néhány alapjait. Sok sikert, nagyom remélem jól döntesz :)

2017. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!