Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó?

Milyen kutya lenne jó?

Figyelt kérdés

Lakásban tartanám, nagyobb testű, erősebb kutyafajtát szeretnék. Tudnék vele eleget foglalkozni, sétálni. Szeretném, hogy megvédjen és erős jellemű kutya legyen. Most nem az, hogy agresszív, hanem, hogy ne hagyja magát, ha olyan van, hogy pl megtámadnak vagy nekimegy egy másik kutya, akkor ne habozzon megvédeni.

Táppal etetném, de kapna húst, tojást, zöldségeket is, illetve ha olyan kaja marad, amit ehet, akkor azt is megkapná.

Szeretnék dolgozni vele, de csak hobbi szinten, pl súlyhúzás, őrző-védő vagy ilyesmi, ha alkalmas rá.


Köszi, ha válaszolsz.



2017. jún. 4. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Pitbull, vagy stafford ezek alkalmask sulhyhuzásra, meg védésre meg más kutyál ellen, persze ha rosszul neveled meg is bolondulhat
2017. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Első, ezek a kutyák nem mennek ember ellen, csak ha valami nem jó a tenyésztésbe.

Nemet juhász, roti, dobi, belga juhász, óriás schnauzer, orosz fekete... rengeteg van..

2017. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Amit az első mond az korrekt. Nekem is staff meg talan bullmasztif keverekem van. Nagyon jo fej odáig van a nyerekekert. Nagyon vigyáz hazra. Sötétben is bátran megyek vele sétálni mert tudom hogy mindig figyel es ha baj van akkor jelez morog... Altalaban mar a kinezetetol is felnek ezert sötétben el is kerülnek. A kutyákkal nagyon jol kijön. Bar egy kicsit durván jatszik ezert a kiskutyákat hanyagoljuk. Jártunk vele 8 honapot kutyasuliba ott megtanitottak a gazdinak hogy mit hogy nem volt értelme abbahagytuk, a mi problemankra nem segitettek semmit, de azota végülis alom szepen sétál laza pórázon láb mellett. Gyerekekkel nagyon jol kijön, nagyon szereti a társaságot... Nem egy ilyen kutyát ismerek mint az enyem. Ha vki engem bamulna kutyam rogton ramordul ha gyanus neki... Nem fenyezem tovabb se az enyem se semmit. A staff vagy a pitt kiváló választás ha kemeny kezu vagy es sok időd van. Az enyem most 1,5 eves ahogy idosodik beno a feje lagya. Mar nem áll bosszút ha otthonhagyjuk. Es mar a hazaerkezes örömében se csipked meg ugrál. Szoval jo választás. Egy ilyen kutya mellett soha se fogsz felni. De ehhez fontos hogyan neveled honnan hozod. A sport részéhez nem tudok hozzászólni errol esetleg Facebookon kérdezz körbe a csoportokban. Es ne felejtsd el ha belevagsz sok idő türelem az el nem pakolt cipik pótlására penz es meg tobb ido es törődés kell. Sokat kell foglalkozni veluk de minel idősebb lesz annal jobban latni fogod a befektetett munka hasznát. Ha orzo védő akkor meg kutyasuli melle. Meglátod jo kutyád lesz. 15/l (remelem nem katyvasz meg ertheto. Es a kutyával én foglalkozom a legtöbbet de jol szotfogad mindenkinek, sok munka van mar most a kutyusban de megerte. Olyan kezelhető hogy az utcan mindenhol csak néznek hogy az izomgomboc kutyam milyen szepen sétál mellettem laza pórázon es leül a jardavegen lábbal ha kutyatlat es jatszana de nem alkalmas arra is hallja a vezenyszot is megyunk tovabb mintha ott se lenne... Es első kutyánk 99,9%ban kovetkezets voltam mindig. Volt mikor elgyengultem es agybajohetett vagy asztalrol kapott ételt de mintha ezek meg se történtek volna. Agyba is akkor jon ha megengedem. En tenyleg csak ajanlok egy hasonló kutyát.)
2017. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
#2 kutyasuliba ilyenek is mennek orzo vedore. Alapengedelmessegit csinálnak, közbe vegig engedelmes feladatokat csinálnak es mikor ezek jol mennek akkor mennek csak az orzo before. Facen van 1 csoport ott is rakjak fel a kepeket meg a videókat hogyan haladnak a kutyaik. Tobben "hobbiból" viszik a kutyaikat. Ott szervezett keretek kozt kontroll alatt "kiduhongik" magukat. Es a videók alapján a kutyák is jol érzik magukat. A tobbi felsorolt kutyával viszont nem lehet húzatni. Apropo a huzatasnal figyelj nagyon a fokozatossagra es inkabb kérdezz hozzáértőktől.
2017. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Totális metál válasza:
94%
Hát a Pitbull nem valami jó választás. Van 1 szomszédom akinek van pittbulja és sosincs meg kötve,nagyon vigyáz rá meg minden de volt mikor őt is erősen meg harapta.. Ha kedved van sokat simogatni vegyél magadnak Kaukázusi juhászt az kitűnő faj vagy közép ázsiai kutyát. Nekem 2 Kaukazusim van és hidd el én úgy tanitom hogy kicsit veszélyes legyen de engem sosem bánt vagy akit ismer de ha rá uszitom valakire azt meg tudnák ölni a 2 kaukázusi kutyaim. A szomszedomnak van 1 közép ázsiai kutyája és annál szelídebb kutyát még életemben nem láttam. De ha a gazdája rá szól képes az is embert ölni.
2017. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Minden nevelés kerdese ugy gondolom. Az enyem senkit se bánt, se megkötve se szabadon. A gyerekekkel kutyákkal felnottekkel nagyon jol elvan. Rokonokkal is nagyon kedves. Idegenekkel bameszkodo ismeretlenekkel szemben gyanakvó. A kaukazusival nem lehet huzatni annyi a baj a kerdezo meg szeretne ahogy kivettem. En vagyok ra az elo pelda hogy 1 5 hónaposan hozzam es a csaladomhoz bunkó akaratos kutyából egy kisangyal lett durván 1 ev alatt. Mikor hozzank került semmit nem foglalkoztam vele elotte tobbszor beprobalkozott hogy ramijesdzen mikor nem lehetett a regi helyen megengedett dolgokat csinálni. Pl kanalen fekves asztalrol eves... Nagyon mondta a magáét sot volt hogy morgott meg szivozott es feszegette a határokat. De igazabol nagyon szelen megtanulta a 0-rol mit hogyan kene kb a setaban segített a kutyasuli minden mast otthon magamtol tanitottam neki. Azota csak a vinnyogasos morgasos tutulasat dobja be heti szinten hazaerkezeskor figyelemfelkeltesnek a simogatasert, de ha nem foglalkozol vele mar azt se. Sok-sok munka de Megéri. Van egy tündéri túlméretezett szobacicam.
2017. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hogy lehet kaukázusit ajánlani lakásba???? Emberek, olvassátok már el figyelmesen a kérdést!


Roti pl. alkalmas a leírtakra. Viszont meg kell tanítani (kiképzőknél, nem házilag), hogy kontrollálható legyen, csak parancsra "védjen meg" és parancsra álljon is le.

2017. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elsősorban az lenne a lényeg, hogy erős, kemény, tekintélyt parancsoló legyen jól láthatóan és ha helyzet van, ne habozzon. Úgy értem, ha pl nekitámad egy bolond, póráz nélkül rohangáló zsebkutya, akkor igenis védje meg magát. Illetve ha engem támadnának meg, akkor is álljon ki mellettem.

Súlyhúzás, őrző-védő sportokat azért írtam, mert HA alkalmas rá a fajtája, akkor szeretném vele csinálni, izmosítani, dolgoztatni.

Félre értés ne essék, nem agresszív kutyát szeretnék, hanem, ha oka van rá, ha úgy adódik, akkor legyen ott.

Renélem értehtően fogalmaztam.

Rotira én is gondoltam, esetleg cane corso?

Dobermann, holland juhász?

2017. jún. 4. 22:28
 9/16 anonim ***** válasza:
En igy 15 eves fejjel ezert nem is kezdtem vele semmi ilyenbe. Es a pitbull meg társai a leirtakra passzol. Tobb ilyen kutyával talalkoztam ok húznak súlyt is. Vmelyikkel orzo vedoznek. Az osszes jol kezelhető. Es egy kozos bennük az a lakás. Az enyem kinti benti. De leginkabb ha teheti bent van 15 fokban fázik 25ben melege van. A 2 kaukázusi gazdájának meg annyit írnék igy ujraolvsva hogy jobb egy hozzaertovel csinalni mint otthon sajat kutfore trukkizni mert lehet felresiklik vmi.
2017. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Pit is jó lenne, de úgy tudom, az kutyaharcra volt régen és emberre nem fog támadni. De cáfoljatok, ha ugy van
2017. jún. 4. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!