Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák hányszor hallanak...

A kutyák hányszor hallanak jobban mint az ember, és szaglásuk hányszor jobb?

Figyelt kérdés
mi a hivatalos?
2017. júl. 3. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Na, majd biztos jönnek a kockák, pontos számokkal, el is fogadom, jöjjenek, mondják, én meg mondom a magamét. :)


Nem hinném, hogy van ilyen, mert nem teljesen összehasonlítható kategória.


Kezdjük a hallással.

Az érzékenység egy dolog, hogy milyen hangerőt hallanak, azt nem tudom, de jóval halkabb hangokat is meghallanak, mint egy ember.

Viszont a frekvenciában is bőven ránk vernek, mert amíg egy ember kb csecsemő korban hall max 20.000 Hz-et, utána folyamatosan csökken, (legyen az átlag 17.000-18.000 Hz)

addig a kutyák lazán hallnak 40.000 Hz-et is.


Hogy ezt a 2 adatot hogy lehet összeadni, vagy összeszorozni, azt a fantáziádra bízom, magam részéről nem tartom fontosnak 10-es számrendszerben kifejezni a különbséget. Nem hiszem, hogy ez erről szól.


A szaglás is több összetevős.

Maga a szagló szerv és arányaiban a vele kapcsolatban álló agyterület nagysága úgy tudom, kb 60-szorosa az emberének.


Ebből néhányan arra következtetnek, hogy maga a szaglás is 60-szor jobb.

De azt senki nem mondta, hogy ez egyenes arányban állna, úgyhogy ez a teória ezzel a lendülettel meg is bukott.


Azon kívül ott van egy olyan jelenség, ami még sokkal jobban megkavarja a helyzetet, miszerint a kutyák szét tudják választani a szagokat, és szétválasztva érzékelik.


Tehát ha te főzöl egy húslevet, bemész a házba, megcsap az illat, azt mondod, de jó húsleves illat van.

A kutyád meg 8ha tudná az alapanyagok nevét) azt mondaná, nahát, ez egy minimum másfél éves tyúk farhát része, meg sárgarépa, meg petrezselyem, gyökér, és zöld rész is, meg zeller, meg karalábé, fekete bors, vöröshagyma, fokhagyma, kevés paradicsom, ja és van benne 2 db paprika csuma.

... ja, és só se kell már bele több :)


Úgyhogy teljesen más dimenzióban mozognak szagok terén, szerintem abszolút nem összehasonlítható kategória.


Aki megpróbálta számokban kifejezni, mindent figyelembe véve, egymilliószoros különbségekről beszél!


Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ha egy kutya nem lett rászoktatva a vizuális ingerekre, és a környezete rákényszeríti, akkor kb olyan impulzusokat adhat neki a szaglás, (fontosságban) mint nekünk a látás.

2017. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!