Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorbol házőrző?

Labradorbol házőrző?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a labdrador terrier nem jo ház őrzőnek,mert a száj izmait "nem ugy használja ahogy a tobbi kutya",a "fogása" nagyon finom...megis meg lehet neki tanítani a támadást és az erős harapást,ami ösztönösen nincs meg benne?Ne értsetek félre,nem szeretnek gyilkoló gépet csinalni egy ilyen Gyonyoru állatbol,csak szeretnem ha megvedene engem és a családomat:)

2017. júl. 4. 14:07
 1/9 A kérdező kommentje:
*retriver nem terrier. :D
2017. júl. 4. 14:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is, olyan van hogy labrador RETRIEVER (nem terrier).

2. nem a szájizmai miatt nem jó házörzőnek, hanem a temperamentuma miatt, ugyanis egy jó labi imádja az embereket, akár ismerős, akár idegen (persze vannak kivétlek)

2017. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi látom már javítottad a terriert
2017. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Ha rákeresnél, akkor kiadna millió választ.

Nincs olyan fajta, hogy labrador terrier. Labrador RETRIEVER a neve, ami elég nagy különbség, mivel a terrierek kotorékkutyák és rágcsálóirtók, míg a retriever feladata a lőtt vad apportírozása.

A labrador valóban nem alkalmas házőrzésre, de ennek semmi köze a puha fogásához, egy labradort is meg lehet tanítani erősen fogni. Viszont hiányzik belőlük az agresszió. Lehet őket őrző-védő képzésre vinni, de játékként fogják fel és éles helyzetben egyáltalán nem biztos, hogy működne.

2017. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A jelleme miatt nem alkalmas házőrzőnek. Nem erre lett kitenyésztve, nincs benne ez az ösztön. Vadászkutya, embereket szereti.
2017. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb labi tulaj erre mondja, hogy "nem az, hogy nem ijeszti el a betörőt, de még a kezét is nyalogatja, és hátra vágja magát előtte, hogy simogassa a hasát" :D :D


szerintem a támadást nehéz neki megtanítani (tényleg max hogy "durva játék"), de ugatni tud, eléggé mélyen, ami meg tud ijeszteni valaki illetéktelent/fel tud titeket kelteni

szóval ha predátort nem is, riasztót tudsz belőle 'képzeni' simán, szeret ugatni :) :D

2017. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a mai világban a leghatékonyabb házőrző a legokosabb kutya. Egy jó házőrző legfontosabb erénye, hogy SOHA, SEMMIT nem eszik fel a földről, amire nem kap engedélyt, pláne, ami a kerítésen kívülről érkezik.

Mert ha megfigyelted, jó pár éve ez megy, lehet akármilyen erős harapású, akármilyen hatalmas, akármilyen agresszív kutya, ha a rosszakaród/szomszédod/betörő/rabló/gyilkos este bevágja neki a mérgezett/szögekkel telerakott húsdarabot, akkor b**zhatja szerencsétlen állat, hogy mekkorát harap amúgy. Az esetek nagy százalékában nem sikerül őket megmenteni. Annyit meg nem ér egy házőrzés, hogy X kutya elpusztuljon miatta.

Ráadásul, ha kifejezetten védekezésre és agresszióra neveled a kutyát, akkor agresszívabb is lesz, sokat fog ugatni, ugrálni, talán szökni is, ha meg valaki véletlenül benyit hozzátok, mielőtt megfogod a kutyát, vagy berepül egy galamb, rögtön széttépi.

Akkor meg lehet, hogy ebből lesz a baj, hogy elegük lesz az ugatós "harci" kutyádból. Sajnos sok esetben ennyi az indok a gyilkosságra...

Nem tudom, milyen környéken laktok, hogy mitől-kitől kell félnetek, de célszerűbb a házat és a kertet biztosítani, masszív kerítés, masszív zárak, kamerák (nem kerül olyan sokba, mint ahogy képzelik), riasztó, szomszédokkal jó viszony...

Ha esetleg az utcán gondolod, hogy megvédjen a kutya, azzal megint csak vigyázz, mert itt, ha neked mennek az utcán, és a kutyád kiharap valamelyikük karjából egy darabot, akkor hirtelen nem lesznek szemtanúk, te leszel az, aki a balhét kezdte, a kutyádat jó esetben csak elzárják 1 hónapra, rossz esetben elaltatják, mert agresszív. Te meg még fizetsz is. A hírekben pedig az lesz, hogy "Viccelődő fiatalok lettek kutyatámadás áldozatai, a gazda tagad, szerinte önvédelem volt".

Ha ilyen "esetekre" kéne, akkor megint csak nem érné meg a kutya életét kockáztatni. Ismét megkérdezem, milyen környéken laktok, ahol pl. az utcán is félni kell, de célszerűbb, ha a család minden tagja megtanulja, hogyan kell megvédeni magát, illetve meglógni egy veszélyes szituból.

Ne használjátok a kutyát fegyvernek, mert az életébe kerülhet...

Ettől függetlenül vannak igazi, vérbeli őrző-védő fajták, tarthattok azt is, de akkor nagyon sokat kell tanulnotok és foglalkozni a kutyával, neked és a családodnak is.

2017. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2.nak....igen tudom hogy mi a retriver és a terrier kozott a kulonbseg,nem vagyok hulye(kozben az amstaff is járt a fejemben,ezért irtam terriert) gondoltam hogy lesz egy valaki aki beleköt annak ellenére hogy kijavítottam...a többieknek pedig köszönöm az ÉRTELMES,és normalis válaszokat:)...a környék nem rossz,de mostanában sok hazat rabolnak ki FÉNYES NAPPAL is,és mi nem vagyunk itthon 6-16ig kb...amstaffra is gondoltam mar,de eddig a moszkvai őrkutyat tartom megfelelőnek
2017. júl. 4. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Az amstaff sem való házőrzőnek, ráadásul őt nem is szabad télen kint tartani.

A moszkvai viszont tökéletes erre a célra (ha nem mérgezik meg).

2017. júl. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!