Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van esély, mit tegyek?

Ha van esély, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tanácsotokat szeretném kérni: rendszeresen sétáltatok a kutyamenhelyről egy, pár éves sztaffi keveréket. Emberekkel bűbáj, kutyákkal agresszív. Szóval, adja a fajtára jellemző alaptulajdonságot. Tehát ez van, lehet finomítani az agresszivitáson, de mint említettem, nem kölyökkutya. Ismeretlen helyről, ismeretlen háttérrel.

Nagyon megszerettem és úgy látom, jól kijövünk. Jutifalattal befolyásolható, kerítés mögött ugató, agresszív kutyáktól a figyelme elvonható, de mindezt csak pórázon próbáltuk. Túl sokat nem várhatok el egy olyan kutyától, akinek a felesleges energiáját eleve nem tudom levezetni.

Elképzelhető, hogy sikerül kertes házba költözni és szívesen magamhoz vennem a sztafit…… és most jön a lényeg: panelben élek két cicával, akik testi és mentális épsége nagyon fontos számomra. Magamhoz vettem őket, felelős vagyok értük. Ha bántaná őket, nem tudnám megbocsátani magamnak.

Van arra esély, hogy ne kelljen éveken keresztül egymástól elzárva tartanom őket és arra, hogy a felügyeletem nélkül se bántsa a kisállatokat? Ilyen esetben mennyit tud segíteni egy átlagos kutyaiskola? Mit tegyek? Kockáztassak?....és ha tévedek….?


2017. júl. 6. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megoldható, vidd oda a macskákhoz pórázon. (A macskáknak legyen menekülési útvonaluk, az a legjobb ha fel tudnak mászni valahova)


Figyeld a kutya reakcióját

2017. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A cicák a lakásban vannak, a kutyamenhely viszont elég távol...végiggondolom.
2017. júl. 6. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Szinte pont ugyanebben a dilemmában voltam 2 éve. :) Végül én nem mertem bevállalni a felnőtt, emberekkel tündér, de állatokat gyilkolni akaró staffit, mert nekem is van egy cicám, és soha nem bocsátottam volna meg magamnak, ha megöli az általam idehozott kutya.

Amúgy a staffit is kinti-benti kutyaként kell tartani, télen mindenképpen.

Végül egy 6 hónapos staffit fogadtam örökbe. Ő még kölyök volt, neki el tudtam "magyarázni", hogy a cica tabu. Ez be is vált, de csak a saját cicámnál, a többit elkergeti.

2017. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is a te megoldásodat tartom a legbiztonságosabbnak. Mindenképp ennél a fajtánál fogok maradni, mert rabul ejtett a jelleme…….csak folyamatosan jár az agyam a megoldáson. …ezért írtam ide is.

Lehet, hogy kipróbálom az 1. válaszoló javaslatát. Hadd higgyek a csodákban!

2017. júl. 6. 19:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos, igen.....megkaptam a választ. Ma sétáltunk és a távolban feltünt egy cica. Felesleges àltatnom magam.
2017. júl. 8. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!