Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyam sportoljak vele?

Hogyam sportoljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kutyám. Szeretném kicsit izmosítani, mert most már jó súlyban van, menhelyen elhízott. Futok vele napi 30-50percet folyamatosan, vagy ha én nem futok, akkor biciklizek és ő fut :D

De úszni nem szeret, súlyhúzástól fél (?????), más pedig nem jut eszembe. Kb 2 hónapja megy ez, de nem igazán változik, csak annyi látszik, hogy jól néz ki. Sok embernél látom hogy kidolgozott a kutyája, nekem nem kell a nagyon szálkás, csak hogy valamennyire látszódjon :D ezek inkább pitbullok, nekem dobermann mixem van, de szerintem ez nem befolyásol semmit.

Esetleg futópadot kutyának hol tudok venni és mennyiért?


2017. júl. 8. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A motor nélküli kutyának való futópad olyan 60-80 körül van, a motoros pedig 180-250. Motor nélkülit többnyire csak rendelésre találsz de pl itt van egy hirdetés: [link] Szerintem otthon csinálni egyet magadnak sem túl nagy kihívás, így ha sokallod akkor annak a lehetősége is fennt áll.

A futással különben óvatosan, főleg kerékpár mellett mert hajlamos a kutya túlterhelni magát aminek következtében késöbb komoly izület, csípő problémák alakulhatnak ki. Természetsen azt te látod, hogy mennyire bírja a kutyád ezt és milyen kondiban van, illetve bírja-e az 50 perc intenzív futást kerékpár mellett.


Más ötletem nincs amitől láthatóan izmosodna, de rengeteg másik kutyás sport van és ha a fő cél nem az alakformálás akkor lehet érdemes lenne azokat is megnézni.

2017. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig igenis számít a fajta. A pitek genetikailag sokkal könnyebben növesztenek látványos izomzatot, mint más fajták. Szerintem nem a mozgással, hanem a kajával van gond. Etesd nyersen, vagy ha az nem megy, akkor válts valamilyen jó minőségű gabonamentes tápra.
2017. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nyersen etetem :) de lehet akkor genetika, viszont a nyerses csopiban láttam már szép dobit :)

Amúgy bírja az 50 percet, sőt még többet is, ha kell ha nem :D lefáraszthatatlan,legalábbis testileg, agyilag könnyebb :D

2017. júl. 8. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Oké, részben dobi, de nem tudhatod, mi van még benne. Lehet, hogy a másik szülőtől örökölte. Szerintem hagyd, nem kell minden kutyának szálkásnak lennie.
2017. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor hanyagolom. Esetleg ezen kívül ötletek,hogyan fárasszam le testileg? :D mert közben az is benne van a kérdésemben, csak nem irtam le,hogy fáraszthatatlan és nem tudok vele mit csinálni. A labdázás stb csak ideig óráig működik, játszik vele 20percet futkosunk, én dobálom, utána leejti és megy a dolgára.. pedig nem lenne szabad neki befejeznie :D rongyozni nem tudunk, mert gyengék a fogai és hiába szed sok kiegészítőt, ugyanúgy vérzik 5 perc alatt.

Kiegészítőnek zöldkagyló, kójuszolaj,kollagén,és em-bio van, de kúraszerűen :)

2017. júl. 9. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!