Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi idő elég lesz a szobatis...

Ennyi idő elég lesz a szobatisztaságra neveléshez?

Figyelt kérdés
Napokon belül hozom el az új családtagunkat, egy csivavát. 2 hónapos. Nyár végéig minden áldott nap vele tudok lenni, szinte 0-24ben. Tehát minden erőmmel a tanításán és szocializálásán leszek másfél hónapon keresztül. Szeptemberben pedig suli, ami azt jelenti, hogy naponta akár 8-9 órát is egyedül kell majd lennie. (Nagyon max a 9) Nyilván előtte és utána azonnal séta, délután hosszabb távon is, játék, tréning stb. Én abban a hitben éltem (istenbocsá'), hogy ennyi időt ki fog bírni, mint bármilyen más kutya. Nyilván lesznek balesetek egyszer kétszer, de én nem gondoltam, hogy napi rendszerességgel. Egyik ismerősöm teljesen nekem esett, hogy mennyire ostoba vagyok, hogy ilyenekkel áltatom magam, hogy egyetlenegy kutya is kibírhat ennyi időt pisi-kaki nélkül. Nyilván 4 hónapos lesz sulikezdéskor és nem lesz neki egyszerű, de szerintem azért így is megtanulja majd.. vagy nem? Segítség!

2017. júl. 9. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kicsi kutya 3,5-4 hónaposan fix hogy nem fog tudni 8-9 órát kibírni. Még a 4-5 hónapos nagytestű kölyök kutyának is 6-7 óra volt a max. Most hogy egy éves elmúlt már a 10 óra is belefér (bár ez nagyon ritka), viszont egy kistestű kutyaa nem tudja olyan sokáig tartani.
2017. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
használhatsz pelenkát vagy almot
2017. júl. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne használj se pelenkát se almot mert soha nem lesz szobatiszta.
2017. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb. 4 hónaposan érik el azt a szintet biológiailag, hogy már vissza tudják tartani és ha addig jól nevelted, jelez is, hogy ki kell mennie, mert tudja hogy kint kell végeznie a dolgát. Ez a szobatisztaság. De ez nem azt jelenti, hogy ha nincs otthon senki akinek "szólhatna", akkor kibír 8 órát. Általában azt szoktuk mondani annyit bírnak ki órában, ahány hónaposak, tehát egy 4 hónapos 4 órát. Próbáld megoldani valahogy, hogy ebédidőben akár csak 10 percre hazarohanjon valaki levinni. Ha ez nem megy, akkor sajnos valószínű hogy takarítani kell utána még jó ideig.
2017. júl. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az egyedülléthez is folyamatosan szoktatnod kell, tehát nem jó, ha most nyáron 0-24 órában vele vagy, aztán szeptembertől hirtelen fél napot lesz egyedül, mert az még külön megviseli majd.
2017. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy 4 hónaposan 8-9 órát kibírjon egy ilyen kistestű kutya (de nagyobb testű sem), ez nem is elvárható tőle még. Felnőtt korára fogja maximum kibírni.

Ha nyár végéig 0-24-ben vele vagy, majd egyedül marad 8-9 órát átmenet nélkül, akkor nem csak a szobatisztaság lesz a gond, hanem viselkedésbeli problémák is várhatóak. Sírás, ugatás, rombolás.

Fokozatosan kell egyedülléthez is szoktatni, az első naptól kezdve!

2017. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat! Ment a zöldkéz!
2017. júl. 11. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!