Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cél nélkül bóklászik a kutyám?...

Cél nélkül bóklászik a kutyám? Idős korára megzakkan?

Figyelt kérdés
Adott egy hím németjuhász-foxi keverék kutya aki idén 13 éves. Mindig nagyon értelmes szófogadó kutya volt, azonban idén mindenhová lyukakat ás a kertben hiába minden mondhatni szándékosan csinálja. Nem akar szót fogadni, ha jön valaki akkor nem veszi észre gondolom a hallása miatt. Legutóbb azt vettem észre, hogy leheveredik valahová majd 2-3 perc múlva tovább áll. Ezt csinálja naphosszat, kissé nyugtalanító.
2017. júl. 12. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehetnek ízületi gondjai, fájdalmai és már nem tud kényelmesen heverészni. Mintha neked kéne parkettán kényelmesen heverészni - az se túl kényelmes.


Van saját fekhelye/ágya, ahová mehet?

2017. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, melege van.

Ha beengeded a hűvös lakásba, nem nyugodtabb?

2017. júl. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Idős kutyáknál célszerű direkt idős kutyáknak való tápot adni, az mellé estleg valami vitamint. Gyengülnek az ízületek, porckopás stb. Megkönnyítheted és nem utolsó sorban meghosszabíthatod a kutyus életét a helyes táplálkozással. De előtte konzultálj állatorvossal.

Gondolom a meleg sem tesz jót neki, még a virgonc fiatal kutyák is nehezen viselik ezt a kánikulát. Az enyémek láthatóan jobban érzik magukat egy kis pancsolástól. Ha szereti a vizet, egy kis 'kutyamedencét' is összeeszkábálhatsz neki. Ha nem az a vízimádó tipus akkor csak vizezd le a kezeddel a fejét, hátát. Az is sokat számít.

2017. júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Feltehetően nemcsak a hallása, hanem a látása is meggyengült. Az erős érzékszervi károsodással többnyire pszichés és idegrendszeri problémák is együtt járnak, éppen úgy, mint az embernél (bizonytalanság érzés, indokolatlan izgatottság, kényszertevékenységek).
2017. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A mi kutyank as akkora lyukakat nyaron, hogy meg mi is belefernenk. :D Meleguk van.
2017. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Évszaktól függetlenül folyamatosan csinálja...
2017. júl. 12. 16:31
 7/9 anonim válasza:
Telen pedig meleget ad az a lyuk. :)
2017. júl. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15 évesem is ezt csinálja, pár percre lefekszik az ágyra,majd leugrik 2 perc múlva ugyan oda vissza ugrik,lefekszik. Aztán 10 perc múlva már a kanapéra ugrik fel. Eléggé sokszor csinálja. Kap ízületvédőt. De gondolkodok vmi másféle vitaminon,ha van vmi ami szellemileg is jó. Hátha használna.

Bár ezek a kényszer cselekvések valóban az idős kor velejárója ami az embereknél is előfordul.


Csak pl mikor éjszaka járkál egy cseppet idegesítő,amikor elakarok aludni és 5x le az ágyra fel az ágyra,kimegy a nappaliba majd megint vissza. körme csattogása a parkettán hallatszódik. Tudom idős meg minden,de már 1,5 éve csinálja és kezd néha zavaró lenne,inkább este,éjszaka mikor aludnánk.


Sétánál sokszor elengedtem,macskáról vissza hívtam.


3 éve már nem lehet elengedni,mert nem hall és nem nagyon lát. Így kb életveszélyes lenne.


De el kell fogadni,hogy az idős kutyák is leépülhetnek szellemileg.

Csak mondjuk rossz látni leépülni a kutyát,mikor tudod milyen volt fénykorában és milyen most :(


Szerencsére fizikailag jól van,addig én is nyugodt vagyok. De tudom,hogy bármikor eljöhet nála az idő. Idegesítő szokásait is próbálom másképp látni.

2017. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Idős,az a baja. A 15 éves angol cocker spánielem süket volt,vak volt...kiállt az udvar közepére bármikor,és ugatott...ő se tudta,mit...Ő már a végén olyanokat csinált,hogy elaludt a napon nyáron fekete szőrrel...én vittem árnyékba. Akkor nem ivott,elfelejtette..én itattam. Figyelni kell rájuk nagyon. De van szépsége is az öreg kutyáknak.
2017. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!