Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen KO. Vagyok. Ideiglene...

Teljesen KO. Vagyok. Ideiglenesen van nálam egy kölyök, és az eddig teljesen behívható, lábnál jövő, kölcsön kutyám teljesen megzakkan, amikor közösen sétálunk?

Figyelt kérdés
Az új kutya most tanul pórázon sétálni,a vendég eb,aki akkor van nálam,amikor paprikãs a hangulat a másik helyén /sajna időnként összekap egy másik szukával,kettő egy ellen, aztán néhány hét elkülönītés után bėke/és nálam eddig rendben viselkedett/ leneveltem más kutyák betãmadásáról,lábnál jön,behívható,még kisállat üldözéséből is azonnal lefordult/most meg teljes csőd,majdnem.Kimegy láb mellől,nekiindul a macska után.Most,hogy látja,hogy nincs akkora kontroll,ki-kicsúszik az irányítás a kezemből.Visszajön de nem abban a tizedmásodpercben stb.Eddig,ha észrevettem,hogy kezd lazítani,néhány ilyen alkalom után már büntettem.Egy jõl időzített elkapás,grabanc rázãs csodát tett.A sok szöveg után csak annyi a kérdésem,hogy minden kutyásnál örökös ez a harc?Mindig kóstolgatják az embert és résen kell lenni?Mert már nagyon unom,hogy hiába a sok befektetett energia,mintha mindig újra kellene rágni ugyan azt a témát.Hogy akkor pórázra veszem egy ideig,pórázról engedem el,gyakorlom a behívást,jutifalatozom és nagyon résen vagyok,ha alkalmi süketséget jeleit tapasztalom.Csak már unalmas ėvente néhány alkalommal eljátszani ugyan azt.Ez egyedi,vagy másnál is ez van?
2014. febr. 14. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg a kölcsön kutyánál is a kölcsönben van hiba..


gondolj bele, a kutyának ez az ide oda dobálás olyan mintha másik falkába kerülnek. Szépen kiharcol magának egy helyet a rangsorban (ezért kap össze a többi kutyával) hozzád kerül, ahol probálja fen tartani a helyét, erre te "letöröd". jól viselkedik, vissza kerül a régi helyére, és amint érzi hogy a rangsor nem stabil egyből kezdődnek a dominancia harcok..


ne vidd vissza oda azt a kutyát, vagy az ottani gazdik csináljanak vele valamit, mert igen, így ez örök szélmalom harc marad..

2014. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Biztos nem könnyű a váltás,a másik helyen igazábõl az a baj,hogy két szuka között nincs véglegesen eldöntve a rangsor,illetve egy másik szukával összefogva kizárják,ellene fordulnak.Nálam nincs konfliktusa a kölyökkel,csak ez az egy gond van,ami időnként visszatér,hogy nem teljesen irányítjató.Elvárom,hogy amit megtanult,betartsa.Lábnál jöjjön,ha elengedem akkor mehet,ha hívom,azonnal jöjjön.Ez működik is,amikor meg látom,hogy kezd lazítani,hamar megfogom.Ennek hiányában póráz nélkül nem lehet a kutyát sétáltatni,elengedni.Amikor kezd kicsúszni,az én pozíciómat kérdőjelezi meg,ez a gondom.
2014. febr. 14. 11:46
 3/8 A kérdező kommentje:
És ez most a kölykös közös sétánál jött ki ennyire.
2014. febr. 14. 11:48
 4/8 anonim ***** válasza:

"Csak már unalmas ėvente néhány alkalommal eljátszani ugyan azt."

Úgy gondolod, egy kutyát beprogramozunk és utána mindig ugyanúgy fog működni?

A kölyök teljesen új helyzet nála. Hát próbálkozik, hogy ebben a helyzetben nem lehet-e lazítani?

Vannak kutyák, amelyeknek egy idő után eszébe nem jutna kitörni a megtanultakból. És vannak, akik időnként bepróbálkoznak.

2014. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem 3 szuka kutyáról van szó. Nekem is 3 szuka kutyám van, így értelemszerűen nem mindig jutott rájuk annyi idő és fegyelem, mint ha egyedül lettek volna, de soha nem kóstolgattak és sosem kellett harcolnom. Több helyen is olvastam már ilyet, hogy időről időre be kell keményíteni, de szerintem ez nem normális, legalábbis nálam szokatlan. Persze az én kutyáim az első perctől úgy voltak nevelve, hogy kérdés se legyen, hogy mi a helyzet. De más kutyájára is vigyáztam már, és ott sem kellett külön mutogatni, hogy ki az úr, egyszerűen ez a természetes viselkedés része (legalábbis nálam természetes), és sosem kell rajta lazítani vagy szorítani. Egy idő után megértették.

Valószínűleg az sem segít, hogy nem a te kutyád. És speciel ki nem állhatom, ha a gazdán kívül valaki uralkodni próbál a kutyán, de hát mindenki más, viszont biztos, hogy ez a kutyának elég nehéz élet ez így.

2014. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyira nem idegen,mert családon belül van.Csak elkeserít.Már végig izzadtam a saját terrier keverékem nevelését,kemény makacs dió volt,dűlőre is jutottunk,de kicsit lemerültem.Tényleg napi szinten benne van a meló a kutyákban,de nehéz elfogadnom,hogy ezek szerint a bepróbálkozás természetes viselkedés lehet egyik mãsik kutyánál.
2014. febr. 14. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek kb fél évente vannak ilyen 2 hetes periódusai, amikor ugyanezt tapasztalom, amit te leírtál. Elmegy macskázni, nem jön csak 2. vagy 3. szólásra, stb. Mivel ezek úgy jönnek, hogy közben semmit sem csinálok másképp, ilyenkor csak annyit csinálok, hogy felállítok még néhány plusz szabályt itthon, sokszor elküldöm magamtól, nem játszok vele, ilyenek. Olyan kicsit, mint mikor még a viszonyunkat rendeztük, visszalépünk eggyel. Szerintem ez normális, hogy időnként bepróbálkoznak.
2014. febr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,ilyenkor én is visszalėpek,csak az idegeim kocognak egy kicsit.
2014. febr. 14. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!