Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kutyák harapósak?

Rottweiler kutyák harapósak?

Figyelt kérdés
ugy halottam a rottweiler kutyáktól jobban félnek az emberek , mert állítólag kiszámíthatatlanok , és harapnak , de sztem ez nem igaz , pl egy juhász kutya sokkal kiszámíthatatlanabb , ami mondjuk ártalmatlannak tűnik, mint egy rottweiler.
2017. júl. 13. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

neveléstől, személyiségtől függ

egy kis pincsi is lehet harapós, a rottweiler meg egy kezes bárány :)

2017. júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem fajtától függ, hanem neveléstől.
2017. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Neveléstől függ. Ismertem egy rotit, amin lógtak a gyerekek és dögönyözték. Senkit nem harapott meg soha, akit a gazdája engedett be a házba.
2017. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A neveléstől és a szocializációtól függ.
2017. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Húgom egyik volt barátjáéknak pincsijük volt,és rotijuk. Tippelhetsz,ki fogadott mindig(!) pacsival (a roti),és ki morogva(a pincsi)!
2017. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Viszont: egy utcára a házunktól.volt egy roti. Mindig úgy állt a kerítésnél,hogy nem látszott,és akkor kezdett morogni,ha az ember már mellette járt. Iszonyatos morgása volt,hideg és félelmetes. Tőle nagyon féltem,sokszor ugrottam egyet miatta...
2017. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Roti tulaj vagyok. Valóban sokszor kiszámíthatatlan az enyém is. Ha leülsz akkor sose tudod mikor fog pofán nyalni vagy az öledbe ülni. Az emberek azért félnek mert előitéletesek. Kerítésen belül valóban ijesztő hangok jönnek kibelőle és gyönyörűen jelez mindent senkit nem engedbe. Ez nem azt jelenti hogy agresszív ideg bajos hanem hogy jó házörző. Utcán séta közbe megint más a viselkedése, lehez simogatni, játszani vele. Csak azért félnek az emberek mer fekete nagy darab és senki nem megy szivesen egy roti udvarába. Az meg hogy harap igen tud harapni mivel kutya, minden kutya harap csak az nem mindegy milyen helyzetben. Amihez nincs hozzá szokva azt lehet harapással reagálja le mert megijed vagy akármi. Az enyém is hiába szocializált tömegbe szájkosárnem aztért mer agresszív hanem mer nem szokta meg ha zsúfolt tömegbe van. Amúgy meg imád minden gyereket, kutyát (kivéve ha az a kutya nekem támad akkor megvéd). Nevelés kérdése az egész, persze lehet olyan hogy a kutya valamilyen egészségügyi okból vagy pszihés dolog miatt kattant de az minden fajtánál előfordulhat.
2017. júl. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk van 2 is, egyik sem kiszámíthatatlan vagy harapós. Minden csak nevelés kérdése. Nagyon hálás, szerethető, játékos kutyák. Régebben is volt egy, ő sem volt harapós, viszont ő nem volt szerető kutyus, nem igényelte, hogy simogassuk, szeressük.
2017. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Lehet lepontoznak de harapósak, mivel ugye ez a fajta őrző védőnek lett szelektálva tehát ha kell akkor harapnia KELL és nagyon nagy a harapási ereje is. Ez a dolga. Nem öleb, arra is vannak fajták,de ez nem az.


Szóval ne mondja senki hogy MINDEN a nevelésen múlik. Agyfaxt kapok ettől a közhelyes állítástól .Akkor abszolút semmi értelme nem lenne a fajtanemesítésnek, lenne egy rakat keverék ,tenyésznének össze vissza ahogy jólesik nekik,találomra kiveszel egyet közülük ,és ha éppen öleb kell annak neveled ,ha éppen nyájat kell terelni akkor annak, ha szánt húzni akkor annak ,ha rendőrkutyaként kell fogni a bűnözőt akkor meg annak stb. A kutyafajták különbözőek,szándékosan más más tulajdonság erősítésére lettek szelektálva hosszú évtizedeken századokon át, pl egy vizsla ha leteszed a kertbe és nem foglalkozol vele ,adsz neki enni ,akkor se fog szétmarcangolni egy betévedt embert, ellentétbe egy pont ugyanolyan semmilyen tanítást nevelést nem kapott rottweilerrel ,vagy valami szilaj orosz kutyával. Vagy ha kikötsz egy spánielt évekre láncra és egyszer kiszabadul akkor az félni fog ,de pl egy roti vagy kuvasz meg elkapja az első szembejövő idegent vagy akár a gazdáját. Teljesen más habitusuk van. Egyiknek ha neveled -hergeled sem lesz meg a megfelelő agresszió szintje a veszélyes mértékű támadáshoz,a másikat meg le kell nevelni a támadó viselkedésről,kordában kell tartani,elterelni más felé.

2017. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Aha szóval ha nem nevelés kérdése akkor amit leírtál az mi? Ha láncra kötsz egy örzővédő kutyát és szarsz a fejére harap de ha foglalkozol vele és neveled akkor nem? Minden kutya haraphat ha kivan kötve és bántva pl még egy vizsla is. A kérdés az volt hogy harapós e, igen mivel egy kutyáról beszélünk a vizsla, a csivava, a tacskó stb mind lehet harapós. A macskák meg karmolósak. Mivel a roti pásztor kutyából lett örzővédő valóban szelektálva lett de nevelhető. Nekem is rotim van. Ha bejössz az udvarba harapós lesz a kutya valóban de ha csengetsz és szólok a kutyának hogy bejöhetsz kedves lesz veled. És ezek a dolgok mind nevelésen múlanak.
2017. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!