Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kutyák harapósak?

Rottweiler kutyák harapósak?

Figyelt kérdés
ugy halottam a rottweiler kutyáktól jobban félnek az emberek , mert állítólag kiszámíthatatlanok , és harapnak , de sztem ez nem igaz , pl egy juhász kutya sokkal kiszámíthatatlanabb , ami mondjuk ártalmatlannak tűnik, mint egy rottweiler.
2017. júl. 13. 14:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
74%

Arra akartam rávilágítani hogy azonos körülmények közt az egyik fajta nem lesz életveszélyes ,a másik meg igen,tehát nem nevelés kérdése a dolog hanem alaptermészetükben mások. A rottweilerek alaptermészete a harapósság ,a dominanciára törés ,amiről le kell őket nevelni ,szocializációval kell foglalkozni kiskoruktól kezdve ,kordába kell tartani az ösztöneiket ,éreztetni kell velük a fölényt ,tisztába kell lenniük vele hogy a gazda szava szent és azonnal végre kell hajtani amit mond. Nem azt írom ,hogy nem lehet őket megnevelni jól viselkedő megbízható kutyának,mert értelmileg alkalmasak rá ,de ehhez idő, energia és tudás kell.

Ellentétben egy eleve emberbarátságra tenyésztett fajtával amelyik kb akkor sem jelent komoly veszélyt a környezetére ,ha kifejezetten el van hanyagolva és olyan szót ,hogy szocializáció meg falkavezérség a gazdája hírből sem ismer csak eteti, meg néha dobál neki labdát.

Ezért nem is ajánlanak sok fajtát első kutyának,közte a rottweilert ,mivel oda nem figyeléssel hozzá nem értéssel veszélyesek lehetnek. Ezt a köznyelv meg úgy is mondja: harapós

2017. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Előző:igazad van. De láttam én már harapós labradort (az egyik részben Cesar Milant is labrador harapja meg!). Szóval bármi előfordulhat. Bár az inkább ideggyengeség miatt volt.
2017. júl. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!