Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack russel terrier inteligens...

Jack russel terrier inteligens kutya?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, azért van sok filmbe/reklámba, mert nagyon okos. És szinte bármit megtanul. De, mennyire hiperaktív? Mert mindenki azt mondja ha nincs mindennap lefárasztva, le se lehet majd lőni. Komolyan?
2010. máj. 21. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon inteligens fajta, nagyon sok trükkre meg lehet tanítani.

De az igaz hogyha nincsen fizikailag és szellemileg lefárasztva egy igazi ördögfajzattal fogsz együtt élni. Ezt a fajtát vadászkutyának tenyésztették ugyhogy rengeteg energia van benne.

2010. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Majdnem minden kutya az!
2010. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen. Ha van rá napi 4 órád, és szakértelmed, akkor még zoknit párosítani is meg tud tanulni (ez azért túlzás) de ha nincs, akkor képes pokollá tenni az életedet. Van egy ismerősöm, aki lemondott róla, mert nem tudott mit csinálni vele, pedig korábban dobbermanja volt, és azt meg tudta nevelni. Láttam jack russelt két és fél órán át fel le rohangálni egy kanapé háttámláján, nála ez már azt hiszem kényszeres viselkedés volt,és nem volt épp szívderítő látvány.


Ha nincs 150 ezred kutyaovi+alapfok+középfokra, és nem akarsz utána kutyás sportban versenyezni vele, akkor azt tanácsolom, ne is álmodj róla!


És sztem nem való lakásba, és egyedüli kutyának se, első kutyásnak pedig egyenesen tilos.

2010. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nagyon okos, de tény, hogy energiabomba... szerintem jópofák, de olyannak való, aki ráér vele foglalkozni...:)
2010. máj. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hatalmas energiájuk van! Meg sem kottyan neki, ha 2 órán keresztül kell sprintelnie. Itt a közelünkben lakik egy jack russel, őt nem fárasztják le annyira mint kéne. Sajnos nem foglalkoznak vele eleget és a kutya egy agresszív gombóc lett a flexi póráz végén... Régen nagyon aranyos kutya volt és tényleg nagyon okos, de a gazdája új munkát kapott és most elhanyagolja szegényt :( Szóval jól gondold meg egy ilyen kutya választását, mert szüksége van a mindennapos intenzív edzésre és itt most nem arra gondolok, hogy a parkban eldobod párszor neki a labdát.
2010. máj. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, mindenki ezt mondja. Akkor van benne valami...:)
2010. máj. 22. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!